Facebook Google+ Twitter

Zamiast ciasnych klatek, duże wybiegi w krakowskim zoo

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-08-08 15:50

Otwarcie nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2007 r. Każda z klatek będzie miała dobudowany duży wybieg po 600-800 m kw każdy. Więzione w ciasnych klatkach duże koty, rozprostują łapy.

FOT. JACEK KOZIOŁPrzeszło 3,4 mln zł przeznaczyła Rada Miasta Krakowa na pierwszy etap budowy nowych klatek i wybiegów dla dużych kotów w krakowskim zoo. Dzięki tej inwestycji, więzione w starych i ciasnych boksach tygrysy syberyjskie, pantery śnieżne i lamparty chińskie, rozprostują łapy.

Przetarg na wykonanie nowych klatek i wybiegów wygrało Przedsiębiorstwo Rewaloryzacji Zabytków w Krakowie. Wykonawca właśnie przystąpił do pierwszych prac. Otwarcie nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2007 r. - Każda z klatek będzie miała dobudowany duży wybieg po 600-800 m kw każdy. Będziemy chcieli stworzyć w nich warunki zbliżone do naturalnych.

Tygrysy będą miały na wybiegu mini-las i ściółkę, pantery śnieżne - skałki, a lamparty kłody do wspinania się. Na wybiegach wykorzystamy elastyczną siatkę, taką, jaką rozłożyliśmy w zmodernizowanej małpiarni - mówi Józef Skotnicki, dyrektor krakowskiego zoo. Przygotowane są już plany dalszej modernizacji ogrodu. W drugim etapie budowy nowoczesnych klatek doczekają się czarne jaguary, lwy i pumy. Jako zwierzęta ciepłolubne, będą miały ogrzewane zimą pomieszczenia. Trzeci etap modernizacji obejmie pomieszczenia i duże wybiegi dla szympansów i goryli. Jak zapowiada dyrektor Skotnicki, małpy te będą sprowadzane do Krakowa.

W planach jest także budowa wybiegu i budynku dla żyraf. W ciągu kilku lat znikną brzydkie klatki dla lwów i panter. Zastąpią je nowoczesne, przeszkolne budynki, w których zamieszkają średnie koty: rysie, żbiki, serwale i hausy.

(AGA)
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.