Facebook Google+ Twitter

Zamiast domu handlowego Sezam stanie szklany biurowiec

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-05-10 10:24

W miejscu czteropiętrowego Sezamu przy ul. Marszałkowskiej stanie ośmiopiętrowy biurowiec. Peerelowski budynek z pierwszym polskim McDonaldem zastąpi nowoczesny wysokościowiec z podwieszeniami i wykuszami.

 / Fot. PolskapresseNależący do WSS Społem Śródmieście dom handlowy Sezam wymaga kapitalnego remontu. Oddany do użytku w 1969 r. ma wiele mankamentów funkcjonalnych, dlatego już trzy lata temu konserwator zabytków zaproponował jego zburzenie i zastąpienie nowym obiektem.

Od tego czasu trwały spory o koncepcje projektowe. Urzędnicy i mieszkańcy sąsiadującego z Sezamem bloku przy ul. Moniuszki krytykowali proponowany przez deweloperów 120-metrowy wieżowiec.

Obecna koncepcja architektów przewiduje budowę 41-metrowego budynku. Dziewięciopiętrowy biurowiec będzie miał przeszkloną fasadę z nadwieszeniami i wykuszami, które sprawią, że front budynku ułoży się w literę S. Na parterze wysokościowca projektanci przewidzieli miejsce na sklepy, a w podziemiach parking na sto samochodów.

Biurowiec ma być pierwszym budynkiem, który stanie przy przecięciu dwóch linii metra. Architekci chcieliby, żeby jedno z wyjść ze stacji było wyprowadzone we wnętrzu budynku.

Deweloper czeka na określenie warunków zabudowy. Miasto może wydać je za kilka miesięcy. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na początek przyszłego roku. Ma być połączone z budową drugiej linii metra.

Marta Sułkowska
Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.