Facebook Google+ Twitter

Zamiast fiskusowi oddaj harcerzowi

Rozpoczął się okres składania w urzędach skarbowych rocznych zeznań podatkowych. Kolejny rok mamy możliwość odpisu 1 procenta podatku na działalność organizacji pożytku publicznego.

 / Fot. Materiał ZHPKażdy zarabiający Polak raz w roku ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Na przełomie zimy i wiosny zasiadamy z ołówkiem i liczydłem do stołu, obłożeni dokumentami o zarobkach próbujemy wypełnić PIT. A następnie podatek. Co z nim zrobić? W całości oddać fiskusowi, by wysokiej rangi urzędnicy państwowi mieli na extra premie czy oddać potrzebującym lub wspomagającym działania społeczne?

 / Fot. Materiał ZHPJuż kolejny rok mamy prawo przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, czyli wesprzeć działalność fundacji i stowarzyszeń pomagającym chorym, słabym, opuszczonym, działającym na rzecz nauki i kultury, wychowania itp. W ostatnim czasie namnożyło się fundacji i stowarzyszeń, które uzyskały status organizacji pożytku publicznego. Od czasu do czasu słychać też o fundacjach z przekrętami. Dlatego warto wspomagać sprawdzone organizacje, rozliczające się o czasie. I dobrze, gdy działają one zgodnie z naszymi ideami. Warto też, by wspierać tych, których sami jesteśmy w stanie sprawdzić i ocenić, gdy działają niemal po sąsiedzku, gdy choć na chwilę możemy się z nimi utożsamić.

Takie organizacje działają w każdej miejscowości, mają zasięg lokalny albo ogólnopolski. Dla nich każda przekazana złotówka jest ważna i będzie doceniona. Zostanie wydana na cele statutowe a nie na premie dla prezesów. I to jest bardzo ważne w idei 1%.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.