Facebook Google+ Twitter

Zamiast grzybów znaleźli w lesie szkielet zamordowanej kobiety

Mieszkaniec Gminy Obrowo, spacerujący lipca z dziećmi w lesie, dokonał makabrycznego odkrycia - znalazł skrępowane ciało zamordowanej kobiety.

Las w Obrowie, w którym znaleziono ciało kobiety. / Fot. Patryk MłynekMężczyzna, spacerujący z dziećmi w środę 8 lipca, w pobliżu zbiorowej mogiły ofiar pomordowanych podczas drugiej wojny światowej, zauważył coś, co wyglądało jak duży grzyb. Podchodząc bliżej zamiast grzyba zobaczył ludzką czaszkę, kawałek łopatki i pozostałości odzieży.

Natychmiast, o swoim znalezisku, poinformował toruńską policję. Na miejsce przyjechali technicy kryminalni i prokurator. Policja jest powściągliwa w ujawnianiu informacji, ale jak powiedział lokalnym mediom Maciej Rybszleger, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód, ciało na pewno należy do osoby płci żeńskiej. Policja podejrzewa, że mordercą jest osoba znająca dobrze tereny leśne, znajdujące się przy drodze prowadzącej z Obrowa do Osieka nad Wisłą.

Zwłoki były skrępowane i zapakowane w worek foliowy. W toku dokonywanych czynności policjanci znaleźli szczątki odzieży, pozostałości sznurków służących do skrępowania kobiety oraz pierścionek należący najprawdopodobniej do zamordowanej. Nie znaleziono natomiast żadnych dokumentów, które pomogłyby w identyfikacji ofiary.

Do badań pobrano próbki DNA, które pomogą w ustaleniu wieku, tożsamości oraz przyczyny śmierci ofiary. Pomoc w rekonstrukcji twarzy, na podstawie znalezionej czaszki, zaoferował już policji specjalista z Poznania.

Na stronie KMP w Toruniu widnieje komunikat związany z zabójstwem i prowadzonym śledztwem.

Apel policji


Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zwraca się z prośbą o pomoc w sprawie prowadzonego dochodzenia. Zamieszczamy fotografię, na której widać pierścionek należący do kobiety, której zwłoki odnaleziono w lesie, w okolicach miejscowości Obrowo. Osoby, które rozpoznają zamieszczony na fotografii pierścionek proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, pokój 619, tel. 056 641 26 06, 056 641 26 07 lub 997.

Pierścionek znaleziony przy zwłokach zamordowanej kobiety. / Fot. http://www.torun.kujawsko-pomorska.policja.gov.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.