Facebook Google+ Twitter

Zamiast marznąć na przystanku, jedź za SMS

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-08 14:02

Niepotrzebnie stoisz na przystanku zziębnięty i wściekły czekasz na spóźniony autobus. Skorzystaj z podwózki! - namawia Robert Walicki, student ekonomii i inicjator akcji SMS-AUTO-STOP.

Do Warszawy wraca moda na carpooling. Po polsku autostop albo okazja, a po prasku - jazda na łebka. Od kilku dni, czyli od czasu, gdy Warszawa zamarzła, ruch na internetowych stronach o podwózkach: www. ekoprzejazdy.pl i www. smsautostop.pl wzrasta.

Robert Walicki umawia kierowców i podróżnych na stronie www.ekoprzejazdy.pl / Fot. Bartek Kosiński/POLSKARobert Walicki wylicza liczne zalety takiego rozwiązania. - W stolicy w co drugim samochodzie jedzie tylko kierowca. Jeśli zaczniemy dopychać auta, zmniejszy się emisja CO2. Nie mówiąc już o tym, że zrobimy dobry uczynek, uchronimy kogoś przed spóźnieniem do pracy czy na zajęcia albo przed przeziębieniem wskutek przemarznięcia - zachwala.

Do tej pory słabą stroną była kwestia bezpieczeństwa. Kierowcy obawiają się zabierać do auta obcych, zwłaszcza młodych mężczyzn, a kobiety mają opory, czy przypadkowy kierowca nie okaże się agresorem. I dlatego Robert wymyślił konkurs SMS-AUTO-STOP.

Zasady są proste. Pasażer, czy to z własnej inicjatywy, czy na sugestię kierowcy, wysyła SMS-a na numer 73550, podaje telefon komórkowy kierowcy. Tym sposobem oba numery zostają zarejestrowane w systemie, co zwiększa bezpieczeństwo. Dochód z SMS-ów idzie na nagrody dla kierowców. Obecnie można wygrać 500 zł, wkrótce jeszcze większe pieniądze albo rzeczowe upominki.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.