Facebook Google+ Twitter

Zamiast na śmietnik – do internetu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-10-20 11:01

Powstał nowy serwis www.daryrzeczowe.pl. Wymieniasz piekarnik, kanapę, stół lub telewizor na nowszy? Zamiast wyrzucić je na śmietnik i jeszcze dodatkowo zapłacić za ich wywiezienie, sprawne sprzęty możesz przekazać potrzebującym.

screen stronyDzięki niemu osoby prywatne i firmy mogą przekazać dary organizacjom pozarządowym, ośrodkom opieki społecznej, świetlicom dla dzieci.

W serwisie jest już kilkadziesiąt ogłoszeń. Zgłaszają się w nich zarówno darczyńcy jak i potrzebujący. Organizacje poszukują między innymi artykułów biurowych, pomocy szkolnych, sprzętu na plac zabaw. Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Terapeutycznego z Łodzi potrzebuje płytek podłogowych i ściennych oraz kompletu sedes-spłuczka i umywalka. Z kolei Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ISKRA” z Poznania potrzebuje faksu. Jeden z darczyńców z Gdańska odda używaną kserokopiarkę.Link : www.daryrzeczowe.pl

OK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa inicjatywa,choc niektore dary moga okazac sie piatym kolem u wozu...W Paryzu sa takie targi uliczne,na moscie w centrum miasta zbieraja sie ludzie ,ktorzy wymieniaja sie nieodplatnie roznymi "zbytkami".Rower mozna wymienic na wrotki,maskotki na komiksy,albo ksiazki na stare plyty.Jedyny warunek-nie sprzedawac a wymieniac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dobry pomysł, choć po wprowadzeniu opłat ekologicznych za pozbywanie się "dawniejszych" skarbów, może być dwuznaczny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podstawowa uwaga od autorów serwisu daryrzeczowe.pl, cytuję:
"Serwis daryrzeczowe.pl nie jest kolejną możliwością zutylizowania rzeczy lub nowoczesną formą śmietnika. Prosimy, aby przed zamieszczeniem ogłoszenia zastanowić się, czy to co chcemy oddać – nie powinno trafić w inne miejsce".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajna inicjatywa. Jak już będę się czegoś pozbywał, to od razu tam zawitam. :-) Normalnie nie miałbym komu oddać np. foteli, sofy itp. rzeczy. A tak... Pewnie się komuś przydadzą. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.