Facebook Google+ Twitter

Zamiast tunelu Wisłostrady - objazdy. I gigantyczny korek na Dobrej

W nocy z niedzieli na poniedziałek udostępniono kolejną część objazdów w związku z problemami na budowie II linii metra. Kierowcy, którzy wybrali objazd ul. Dobrą, utknęli w ogromnym korku. - Obecnie objazdami przejeżdża półtora tysiąca pojazdów na godzinę. Więcej przepuścić się już nie da - informuje Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM.

 / Fot. Grzegorz Jakubowski, PAP- Dla kierowców jadących z północy na południe znajdzie się alternatywa. Muszą kierować się w stronę Powiśla, a tam będą udostępnione ulice jednokierunkowe prowadzące do ul. Dobrej - radzi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy ZDM.

Niestety ulice: Karowa, Browarna, Kruczkowskiego i Dobra zostały niemal zatkane przez auta. Kierowcy, nie zwracają uwagi na znaki prowadzące do nowych objazdów i niekiedy na własne życzenie tkwią w korkach.

 / Fot. Grzegorz Jakubowski, PAP- Znaki są widoczne i nie powinny być zaskoczeniem dla kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że objazdy, które zastosowano, mają mniejszą przepustowość niż Wisłostrada - przypomina Adam Sobieraj. - Obecnie objazdami przejeżdża półtora tysiąca pojazdów na godzinę. Więcej przepuścić się już nie da, a nie ma możliwości udostępnienia kolejnych objazdów. Powiśle jest taką dzielnicą Warszawy, która nie jest przygotowana na taki natłok samochodów - dodaje.

Jak powiedział Wiadomościom24 rzecznik ZDM, jest szansa na poprawę sytuacji, jeśli metro wywiąże się na czas i udostępni ul. Marszałkowską i plac Wileński.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

AgSta
  • AgSta
  • 20.08.2012 11:46

Dobra powinna być w miarę przejezdna bo to jedyny dojazd do szpitala położniczego św Anny Mazowieckiej i do szpitala z chirurgią na Solcu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.