Facebook Google+ Twitter

Zamiast wstępniaka, czyli od nowego redaktora naczelnego

Jakaż ulga. Właściwie najnudniejszą część mogę sobie i Wam darować. Autorom Wiadomości24.pl nie muszę się przecież przedstawiać. Z serwisem jestem związany od samego początku, znam chyba wszystkich czynnych Autorów. A co bardziej istotne, wszyscy chyba znają mnie, szczególnie posiadacze legitymacji, prawda?

 / Fot. Krzysztof OlejniczakZ wieloma osobami widziałem się podczas rocznicowych spotkań lub szkoleń W24, z innymi zdarzało się rozmawiać przez telefon, wymieniać e-maile, korespondować na Skype bądź poczcie wewnętrznej. Nawet o czwartej nad ranem. Serwis żyje już przecież niemal przez okrągłą dobę.

Właśnie. Serwis żyje, życiem wręcz tętni. Stąd w polskim internecie nadal jesteśmy miejscem wyjątkowym. Nie dlatego, że mamy szczególne techniczne wodotryski. Jasne, technologia to rzecz ważna, ale wtórna. Wiadomości24.pl grupują po prostu najlepszych autorów, którzy dobrze się tu bawią, ciekawie się kłócą i piszą o rzeczach istotnych. Autorzy są najważniejsi. Zawsze będę o tym pamiętał.

Do Wiadomości24.pl trafiłem dzięki Pawłowi Nowackiemu. Trudno o kogoś tak pełnego entuzjazmu i nowych pomysłów. To dzięki niemu serwis przetrwał kilka trudnych momentów. Paweł, wraz z autorami będącymi z nami od początku, w praktyce tworzącymi treść pojęcia dziennikarstwa obywatelskiego, odkrywał nowe ścieżki. My staraliśmy się za nim nadążać. Być może zbyt rzadko wracamy do tego, co napisał w swoim Abecadle dziennikarza obywatelskiego. Do tego będę się odwoływał.

Wiadomości24.pl są serwisem komercyjnym. Nigdy tego nie ukrywaliśmy. Stoi za nami duże wydawnictwo, ale okres raczkowania dawno już za nami, musimy coraz pewniej trzymać się na własnych nogach. To oznacza poszukiwanie kolejnych metod zarabiania pieniędzy. Każdy, kto krótko choćby miał własny serwis internetowy, wie o czym mówię. Bez nich nie przetrwa dłużej nawet najszczytniejsze przedsięwzięcie. To muszę uwzględniać.

Pozostajemy serwisem informacyjnym dziennikarstwa obywatelskiego, oferującym nie tylko przestrzeń do publikowania materiałów. Będziemy nadal pomagali Autorom w ich zmaganiach z materią słowa i nie zawsze życzliwym otoczeniem. Z niechęcią do udzielania informacji zwłaszcza. Nie zapomnimy o przestrzeganiu prawa autorskiego. Nie poniechamy szkoleń i konkursów, będziemy zachęcali Autorów do podejmowania dziennikarskich praktyk, szukali osób i organizacji, które nam w tym pomogą. O to, jako nowy redaktor naczelny serwisu Wiadomości24.pl, będę się starał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (68):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Awansu!
A na kogo awansował Pan Paweł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę powodzenia!

PS. Czym teraz będzie się zajmował "stary" redaktor naczelny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

GRATULACJE - spóźnione ale szczere :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja równiez serdecznie gratuluje :)) i powodzenia zycze!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje! Życzę miłej współpracy z nami i ... nam z Tobą. :) A' propos zdjęcia - przystojniacha z Ciebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie dlatego, że mamy szczególne techniczne wodotryski. Jasne, technologia to rzecz ważna, ale wtórna."
Przyznam, że niepokoi mnie ta część wypowiedzi tym bardziej, że aplikacja galerii namiętnie gubi opisy zdjęć, a układ zdjęć w artykułach między wersją roboczą, a opublikowaną potrafi (niestety na niekorzyść) zmienić się całkowicie. Ale gratuluję awansu - naczelny to brzmi dumnie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam i życzę wytrwania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra, jedną konkurencję obsadzę. Zmierzę się z kimś na korcie tenisowym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale fajnie! Już nie poświęcam Wiadomościom24.pl tyle czasu, co na początku - w trakcie i po miesięcznych praktykach (teraz jest blog, było radio internetowe Polska Live!), ale wciąż bardzo lubię serwis, a także jego nowego naczelnego. Poznałem osobiście, powiem: godny następca! :) Odpowiedzialny fachowiec, bardzo sympatyczny partner w pracy! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.