Facebook Google+ Twitter

Zamień słowa na gesty

  • Max News
  • Data dodania: 2008-09-02 17:17

Współautorzy: Max News

Od tygodnia w Łodzi przebywa grupa młodzieży z czterech krajów Europy w ramach projektu Programu Młodzież Akcja 1.1 Młodzież w działaniu. Grupa przyjechała na zaproszenie Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.

Wraz z partnerami z Bułgarii, Czech i Niemiec przygotowywany jest pokaz umiejętności cyrkowych i teatralnych, które uczestnicy imprezy zdobyli podczas sześciodniowych warsztatów w Łodzi. Projekt nosi tytuł „Europa bez słów – mimika, gesty, sztuka cyrkowa” i rozwija ciekawe formy edukacji nieformalnej.

Młodzież wymienia doświadczenia, uczy się żonglerki, kuglarstwa, pantomimy od instruktorów prowadzących warsztaty. W trakcie zajęć wykorzystywane są maczugi, szczudła, liny, poje, monocykle, powerrizer, piłki i inne przyrządy. Warsztaty odbywają się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „W Lesie Łagiewnickim” w Łodzi. Poza systematycznymi ćwiczeniami młodzież zwiedza nasze miasto i poznaje jego historię.

Poza nauką konkretnych umiejętności cyrkowych i teatralnych projekt służy wzajemnej integracji wielonarodowej grupy. Organizowane są narodowe wieczory, podczas których prezentowane są najbardziej charakterystyczne cechy poszczególnych krajów.

Spotkania kończą się zazwyczaj żywiołową dyskusją na temat wzajemnych relacji.
Wszystkie grupy przez 9 dni wspólnie mieszkają i pracują.

W projekcie bierze udział 40 osób, proporcjonalnie ze wszystkich krajów w wieku od 14 do 24 lat. Pokaz umiejętności uczestników projektu odbędzie się 5 września 2008 r. na Rynku Manufaktury
w godz. 16 -17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.