Facebook Google+ Twitter

Zamień szambo na przydomową oczyszczalnie ścieków. To się opłaci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-07-27 14:05

Od wczoraj ruszył projekt Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, skierowany do gospodarstw domowych korzystających z szamb lub niepodłączonych do systemu kanalizacji. Dofinansowanie może sięgać nawet 90 proc.

Nowy projekt NFOŚiGW zakłada pomoc gospodarstwom domowym, w podłączeniu się do zbiorczej sieci kanalizacyjnej lub w budowie przydomowych oczyszczalni. Odbiorcami tego projektu mogą być zarówno gospodarstwa domowe jak i budynki użyteczności publicznej. Wkład własny będzie wynosił jedynie 10 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Resztę finansuje NFOŚiGW.

Pamiętajmy jednak, ze w przypadku oczyszczalni przydomowych, program dotyczy tylko tych urządzeń, w których oczyszczanie zachodzi na drodze biologicznej i tylko do nich dostaniemy dofinansowanie.

Wszyscy chętni na dofinansowanie, muszą udać się do Urzędu Gminy lub innej jednostki samorządowej, gdyż to właśnie samorządy są pośrednikami i jednocześnie beneficjentami projektu.

Łączna suma przewidziana na ten program to 300 mln zł. Projekt będzie działał
do 2015 roku. O przyznaniu pieniędzy decyduje jednak termin złożenia kompletnego wniosku oraz limity środków na każdy rok. Warto więc się pośpieszyć, gdyż - jak przekonuje Fundusz - na dłuższą metę inwestycja przyniesie oszczędności.

Źródło: nfosigw.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

anna
  • anna
  • 09.09.2011 17:53

Bylam latalam po urzedach nikt Nic niewie patrzyli sie jak na idiote mieszkam w Minsku Maz. chce sie podlaczyc do kanalizacji miejskiej to tez refunduja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 28.07.2011 18:59

Oszukują i mydlą nam oczy a wszelkie przywileje, ulgi i dotacje tylko dla elity rządzącej, przyzwyczajcie się, że dla nas tylko ochłapy z parlamentarnego stołu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko jednak prawda. Co napisał poprzednik. Przeszedłem te procedury i to ni jak się nie opłaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Próbowałem otrzymać dotację. Na oczyszczalnię, na ocieplenie domu, na solary, na pompę ciepła. Dziękuje za taka pomoc nie wiadomo dla kogo. Oprocentowanie wysokie, ilość wymaganych dokumentów i jakichś dziwnych nikomu nie potrzebnych rzeczy rośnie lawinowo. Na koniec dowiadujesz się, że dofinansowanie wynosi do pewnych procentów. Czyli bank mówi, do 40 % i dostajesz 10 %. I to wszystko po sfinalizowaniu całej akcji. Gdy policzyłem oczyszczalnię bez dotacji, opłacało mi się pożyczkę wziąć w banku, dwa lata temu ociepliłem dom i wolałem wziąć następną pożyczkę bo dofinansowanie okazało się lipą. Co do solarów to koszt ich założenia bez dofinansowania wyniesie mnie 14 000. Natomiast, gdy starałem się o dofinansowanie to koszt wzrósł do ponad 20 000. Nie wierzycie? Spróbujcie się postarać o dofinansowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.