Facebook Google+ Twitter

"Zamienione życia" - Rafaello Morgan

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-23 16:48

Katastrofa samolotu z miasta i obecność na miejscu wydarzeń szamana z Ludu doprowadzają do zamiany dwóch niemowląt.

Melanie, choć pochodzi z Ludu wychowuje się w mieście, podczas gdy pochodząca z miasta Klio uczy się, jak być szamanką Ludu. Z chwilą gdy Melanie w dość nagły sposób poznaje prawdę o swoim pochodzeniu, w towarzystwie swojego przybranego brata Victora rozpoczyna wyprawę w celu poznania swojego dziedzictwa i zamienniczki. Tropem Melanie podąża jej przybrany ojciec – senator Marcus – będący biologicznym ojcem Klio...

Bohaterowie opowieści stają przed pytaniami na temat swojej odmienności, a ludzie z miasta odkrywają dodatkowo, że społeczność koczownicza ma własne bogate dziedzictwo i ważne prawdy do przekazania.

– Teraz tu jesteś. Możesz zostać, jak długo zechcesz. Lud okaże ci gościnność – zapewniła ją Klio. – Żyjąc w mieście, nauczyłaś się tylu opowieści, miałaś tak dużo kontaktu z historiami i wiedzą zapisaną w słowach. Mogłabyś przekazywać te, w których nie ma za bardzo technologii, ale jest element refleksji, wiedzy o człowieku i życia.
– Nie mogłabym być dobrą nauczycielką dla Ludu. – Melanie uśmiechnęła się lekko speszona. – Nie wiem też, czy mogłabym na dłużej żyć wśród przestrzeni, ale mam nadzieję, że może kiedyś tu wrócę.
– Nikt nie rodzi się nauczycielem, stajesz się nim, gdy masz ciekawą historię i wiedzę do przekazania, i gdy potrafisz ją przekazać.
Szczegóły


Rodzaj literatury: Beletrystyka
Wydawca: Novae Res, 2011
Format: 121x187mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 314
ISBN: 978-83-7722-215-7
Nośnik: DrukDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.