Facebook Google+ Twitter

Zamieszanie wokół komunikacji kolejowej ze Słupskiem

Od 1 września PKP Intercity ogranicza kursowanie pociągów dalekobieżnych kursujących ze Słupska. Mieszkańcy nie zgadzają się z decyzją Intercity. Na ratunek przychodzą PKP Przewozy Regionalne oraz SKM, które uruchamiają nowe połączenia.

Od najbliższego wtorku zmieniony zostanie rozkład PKP Intercity. Spółka likwiduje połączenia, które nie przynoszą zysku. Zmiany wprowadzone przez koleją spółkę bardzo dotkną mieszkańców prawie 100-tysięcznego Słupska.

Ograniczone zostanie kursowanie pociągu Ex Słupia, który tylko dwa razy w tygodniu będzie jeździł aż do Słupska i Kołobrzegu. W pozostałe pięć dni będzie zaczynał i kończył swój bieg w Gdyni Głównej.

Dodatkowo PKP Intercity zmienia trasę dwóch pociągów, które dotychczas jeździły do Słupska. Od 1 września pociąg "Gwarek" relacji Słupsk - Katowice oraz pociąg "Słowiniec" (Słupsk - Przemyśl) będą omijały Słupsk i Koszalin. Ich stacje końcowe zostaną przeniesione do Kołobrzegu. Były to jedyne bezpośrednie pociągi kursujące ze Słupska do Katowic i Przemyśla.

Mieszkańcy Słupska nie zgadzają się z decyzją PKP Intercity. Pod listem protestacyjnym skierowanym do ministra infrastruktury zebrali ponad 1000 podpisów.

Konkurencja na torach


Pociąg SKM / Fot. PKPNa sytuację natychmiast zareagowała inna kolejowa spółka - PKP Przewozy Regionalne, która postanowiła uruchomić pociąg Interregio na trasie Słupsk - Poznań. Pociąg będzie kursował codziennie. Ze Słupska będzie wyjeżdżał rano, w podróż powrotną z Poznania wyruszy we wczesnych godzinach wieczornych.

Natomiast dla osób korzystających z Ex Słupia uruchomiony zostanie specjalny pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej, który będzie dowoził zainteresowanych do Gdyni. Połączenie będzie częściowo dofinansowane przez samorząd województwa pomorskiego. - Nasze działania mają na celu zapewnienie dostępności transportowej mieszkańców regionu słupskiego do Warszawy, Krakowa czy Katowic - mówi Mieczysław Struk, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kris szakowski
  • kris szakowski
  • 24.09.2011 21:52

Bo intercity za mało zarabia na tych trasach. Za mało podróżnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.