Facebook Google+ Twitter

Zamieszanie wokół spotu wyborczego Libertas

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 12:55

Sąd w Białymstoku zdecydował, że Libertas nie musi zamieszczać sprostowania swego spotu wyborczego. Natomiast Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że Libertas musi zamieścić sprostowanie. Chodzi o sformułowanie, że Libertas jest jedynym ugrupowaniem, które sprzeciwia się Traktatowi Lizbońskiemu i wejściu do strefy euro.

Sąd w Białymstoku uznał, że stwierdzenie, na które powołuje się UPR, zostało wyrwane z kontekstu i pozew oddalił. Unia Polityki Realnej odwołała się od tego orzeczenia i zażalenie ma być rozpoznane jeszcze dziś.

Natomiast sąd okręgowy w Poznaniu uznał,
że komitet wyborczy Libertas musi zamieścić na swojej stronie internetowej sprostowanie. Sędzia Joanna Ciesielska-Borowiec powiedziała w uzasadnieniu, że komitet wyborczy Libertas nie może rozpowszechniać w jakiejkolwiek formie materiałów wyborczych zawierających informacje, że Libertas jest jedyną partią, sprzeciwiającą się Traktatowi Lizbońskiemu i wprowadzeniu w Polsce euro.
Jej zdaniem Unia Polityki Realnej od lat miała również podobne poglądy w tej kwestii, które były publikowane w różnych mediach.

Pełnomocnika Libertas nie było w poznańskim sądzie. Również decyzja poznańskiego sądu nie jest prawomocna. Jeśli Libertas się nie odwoła, w ciągu 48 godzin od uprawomocnienia się postanowienia, będzie musiał na swojej stronie opublikować sprostowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.