Facebook Google+ Twitter

Zamieszanie wokół Witalija Kliczko. Bokser nie kończy kariery

Światowe media obiegła dziś informacja o końcu kariery ukraińskiego pięściarza. Sam zainteresowany uciął jednak wszelkie spekulacje i zaznaczył, że nie kończy swojej przygody z boksem.

Ukraiński pięściarz tylko dwukrotnie musiał uznać wyższość swoich rywali. / Fot. Klitschko Management Group GmbH, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Vitali_Klitschko_2009_01_27.jpg&filetimestamp=201 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Doniecku, Witalij Kliczko zasugerował, że kończy z boksem zawodowym, aby skupić się na działalności politycznej. "Ja już nie będę boksował, ale nazwisko Kliczko nadal będzie pojawiać się w pięściarstwie. Mam brata, który jest młodszy i bardziej utalentowany" - mówił starszy z braci Kliczko.

Na podstawie tej wypowiedzi, media podały informację o zakończeniu jego kariery. Powstało duże zamieszanie. Zdziwiony był także menadżer boksera, który rozmawiał z nim wczoraj i nie było między nimi rozmowy o końcu kariery. Głos zabrał sam zainteresowany. "Nie zamierzam kończyć kariery. Przepraszam, jeśli nie wyraziłem się jasno na konferencji prasowej" - cytuje jego oświadczenie serwis uk.eurosport.yahoo.com.

To nie pierwszy raz kiedy media obiegła wiadomość o odwieszeniu rękawic na kołek przez Witalija. Kilka miesięcy temu informacje o zakończeniu przygody z boksem, podawano na podstawie wiadomości napisanej na jak się potem okazało fałszywym profilu sportowca na jednym z portali społecznościowych.

Po raz pierwszy Witalij zrezygnował z boksu w 2004 roku. Powrócił na ring cztery lata później. Od tego czasu stoczył dziesięć pojedynków. Wszystkie wygrał. Pokonał m.in. Alberta Sosnowskiego i Tomasza Adamka. Ostatni raz do ringu wszedł na początku września. W czwartej rundzie znokautował Manuela Charra.

Zobacz film o braciach Kliczko41-letni ukraiński pięściarz na zawodowym ringu stoczył 47 walk. Zadebiutował w 1996 roku. Przegrał tylko dwukrotnie - z Chrisem Byrdem w 2000 roku i Brytyjczykiem Lennoksem Lewisem w 2003 roku. Witalij zamierza wystartować w październikowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie zamierza, tylko wystartuje, bo jest już po rejestracji kandydatów, a kampania wyborcza trwa w najlepsze, sam byłem świadkiem pod koniec sierpnia. Jeśli wierzyć sondażom, to UDAR ma około 12 proc. poparcia, co przy progu wyborczym 3 proc. daje mu pewne miejsce w parlamencie (i silną kartę przetargową, np. możliwość stworzenia koalicji rządowej z połączonymi siłami Batkwiszczyzny Julii Tymoszenko i Frontu Zmian Arsenija Jaceniuka (ok 25 proc. poparcia).

Komentarz został ukrytyrozwiń
hala
  • hala
  • 24.09.2012 20:14

Na Twoje najświeższe wiadomości zawsze można liczyć POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.