Facebook Google+ Twitter

Zamieszanie z miejscówkami na trasie Hel - Bielsko-Biała

Współautorzy: Paulina Przepióra

Nie wszyscy pasażerowie mogą wrócić z urlopu znad morza w komfortowych warunkach. Szczęścia nie mają pasażerowie pociągu "Pogoria" relacji Hel - Bielsko-Biała, w którym zapanował chaos z powodu zdublowanych miejscówek.

 / Fot. Paulina PrzepióraPociąg PKP Intercity wyjechał z Helu o 19:47. Ci, którzy podróżowali do końca trasy, czyli do Bielska-Białej, mieli przed sobą prawie 15-godzinną podróż. Niestety nie wszyscy mogli liczyć na komfortowe warunki. W pociągu zapanował istny chaos z miejscówkami. PKP sprzedało ich więcej niż było miejsc.

- PKP sprzedało zdublowane miejscówki. Jakby tego było mało, ludzie mający miejscówki, którzy wsiedli nie do tego wagonu co trzeba, z powodu tłoku i chaosu nie mogli wysiąść, aby znaleźć swoje miejsce - relacjonuje dziennikarka Wiadomości24.pl Paulina Przepióra. Wielu podróżnych tłoczyło się na korytarzu. Niektórzy z nich podróż spędzili w toalecie. Niestety w całym zamieszaniu, rzetelnych informacji nie był w stanie udzielić konduktor, który zdawał się unikać kontaktu z pasażerami.  / Fot. Paulina Przepióra

 / Fot. Paulina PrzepióraJak dodała Paulina, nie wiadomo ile osób miało wykupione miejscówki. W Sopocie wsiadły osoby, które miały wykupione miejscówki. Niestety ich miejsca były już zajęte przez osoby bez miejscówek, które nie chciały ustąpić im miejsca. Nastąpiło jeszcze większe zamieszanie.

 / Fot. Paulina PrzepióraChaos panował także na peronach. Na stacji Gdańsk - Wrzeszcz, klika osób zrezygnowało z wejścia do przepełnionego składu. Bilet jest ważny 24 godziny. Miały nadzieję, że uda im się dotrzeć innym pociągiem, podróżując w godnych warunkach. Ci, którzy mieli bilet bez miejscówki musieli ją dokupić. Widniała na niej informacja "Wagon 0, miejsce 0". W rezultacie podróżni płacili tak, jakby mieli miejsca siedzące, a podróżowali w ścisku na korytarzu.

W takich sytuacjach jak ta, slogan "PKP, czyli Pokażmy Klientowi Piekło", zdaje się niewiele odbiegać od rzeczywistości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 31.07.2012 16:14

To jest masakra a nie PKP, pamiętam jak dwa, trzy lata temu w Katowicach jadąc nad morze ludzie wręcz wrzucali współpasażera przez okno - szok!!!! dlatego teraz postanowiłem zrezygnować z PKP na rzecz jego konkurencji, która bardzo dobrze i szybko się rozwija.
I choć w tym roku moja podróż nad morze trwała nieco dłużej, od przejazdu pociągiem - jechałem w cywilizowanych warunkach nie martwiąc się o to czy uda mi się usiąść.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.07.2012 19:19

mnie się też co nieco mniej podoba PKP http://sawko.blog.pl/jezda-koleja-do-stolicy,15676398,n

Komentarz został ukrytyrozwiń
trp
  • trp
  • 30.07.2012 16:02

"- PKP sprzedało zdublowane miejscówki."

To w tym systemie jest niemożliwe. Po prostu ludzie po wykupieniu miejscówek "bez wskazania miejsca", czyli w przypadku kiedy wiedzą, że miejsc siedzących nie ma - siadają jak chcą. No i jest bałagan, jak tu opisany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.