Facebook Google+ Twitter

Zamieszki na ulicach Aten. Grecja zbankrutuje już w marcu? Wideo

Gdy grecki parlament próbuje dojść do porozumienia w kwestii kolejnych cięć budżetowych, na ulicach Aten ponownie rozgorzały walki demonstrantów z policją. Czy Grecji uda się uniknąć bankructwa?

 / Fot. George Laoutaris;You are free: to share - to copy, distribute and transmit the work to remix - to adapt the work;flickr.comPrzed niezwykle trudnym zadaniem stoją władze w Atenach. Grecki rząd musi zadowolić jednocześnie Unię Europejską i swoich obywateli, co wydaje się być nadzwyczaj trudnym zadaniem.

Podczas gdy na ulicach Aten trwały wczoraj starcia demonstrantów z policją, gabinet premiera Papademosa kończył burzliwe prace nad pakietem reform finansowych, niezbędnych do otrzymania przez Grecję kolejnych miliardów euro unijnej pomocy.

Czytaj też: Kolejna burza w strefie euro. Grecki rząd odrzucił niemiecką propozycję


Swoje zdanie na temat rządowych pomysłów wyraziły także związki zawodowe, które rozpoczęły wczoraj dwudniowy strajk generalny, domagając się zatrzymania procesu wdrażania kolejnych drastycznych reform.

Plan oszczędnościowy zaproponowany przez grecki rząd zakłada m.in. obniżenie płacy minimalnej o 22 proc, zmniejszenie emerytur oraz redukcję zatrudnienia w sektorze publicznym, która dotknęłaby 150 tys. osób.



Grecja zbankrutuje już w marcu? Czytaj na następnej stronie!


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Karol Kupinski
  • Karol Kupinski
  • 16.02.2012 12:55

Wyjdziemy na ulice i odbierzemy to co się nam należy za tyle lat ciężkiej pracy! Teraz chcą żebyśmy dłużej pracowali! A ja się pytam, jak ja dożyję wieku emerytalnego, skoro nawet służba zdrowia ciężko choruje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
...................
  • ...................
  • 16.02.2012 12:09

w Polsce ludzie tez za niedlugo wyjda na ulice i zobaczycie mendy jedne z sejmu co to strach i zgrzytanie zebow!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Okolnicki
  • Adam Okolnicki
  • 11.02.2012 15:02

Zgadzam się w pełni z Panem Robertem - Grecję dobijają wielcy możni tego świata, czyt. Merkel i Sarkozy, bo akurat Tusk ma g... do powiedzenia w Brukseli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ironman
  • Ironman
  • 11.02.2012 14:49

Na nas tez przyjdzie czas...

Komentarz został ukrytyrozwiń
OlaW
  • OlaW
  • 11.02.2012 14:44

Dobrze im tak, nierobom!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Knapik
  • Knapik
  • 11.02.2012 14:20

siedzieli na zasilkach, wczesniejsze emerytury, dodatki etc...
czy wiecie ze kierowca autobusu w grecji dostaje od rzadu roczie 70 euro tylko na mleko!!! a fryzjer moze isc na wczesniejsza emeryture, bo pracuje z lakierem do wlosów, a to zdaniem tamtejszych zwiazków zawodowych jest substancja niebezpoieczne... tak dalej pojdziei grecja sie sama zawali, bez niczyjej pomocy czy tym bardziej niepomocy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że zbankrutuje! W pojęciu przedstawianym w mediach! Winni nie są Grecy, lecz politycy tacy jak nasi Tusk czy Rostowski, jak Merkel czy Sarkozy, jak grupy finansowych hochsztaplerów wodzących na pasku tychże matołków. Dlatego warto by zbankrutowali politycy i bankierzy, dlatego warto popierać protesty w Grecji i wspierać protesty przeciwników ACTA. Za co powinniśmy kochać Grecję (link : walczy o normalność i nasze wspólne, europejskie sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 11.02.2012 10:05

Platforma doprowadziła nas Polaków do ruiny ,teraz mają czelność mówić nam ze zbudowali "Zieloną Wyspę".

Co za brednie wygadują ci politycy z PO !!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt M.
  • Zygmunt M.
  • 11.02.2012 09:52

myNaród Dzisiaj 09:14
Ocena: Ocena pozytywna 0 Ocena negatywna 1

Co to jest za portal ,ze można podpisywać się cudzym nickiem?Ten nick napisałam dla przykładu ,ze to jest tolerowane.
------------------------------------------------------------- ------------------

Jak ci nie pasuje to się zarejestruj. Tyle tylko ze bedziesz musial swoje szczekanie wowczas podpisac swoim nazwiskiem, a tego sie boisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 11.02.2012 09:40

Polska stoi w kolejce jako bankrut - bierzemy wzór z Greków ,tzn.( rząd Platformy ), idziemy tą samą drogą co Grecy ,katastrofa nieunikniona!