Facebook Google+ Twitter

Zamieszki na ulicach Bangkoku. 2 osoby nie żyją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 07:58

Dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych w zamieszkach na ulicach Bangkoku - potwierdziły lokalne źródła medyczne. Około 6000 przeciwników premiera Abhisitha Vejjajivy wciąż koczuje przed siedzibą szefa rządu.

Poniedziałkowe starcia pomiędzy uczestnikami antyrządowych protestów, a tajlandzkim wojskiem były najbardziej krwawymi podczas ostatniej fali protestów w stolicy Tajlandii. Protestujący domagają się powrotu z emigracji obalonego w wyniku zamachu stanu w 2006 roku premiera Thaksina Shinawatry. W niedzielę Thaksin wezwał swoich zwolenników do „rewolucji".

Urzędujący premier Abhisit Vejjajiva zadeklarował, że nie zamierza negocjować z byłym politycznym rywalem, który w Tajlandii oskarżany jest o korupcję i nepotyzm. Oddziały tajlandzkiej armii patrolują ulice Bangkoku. Władze zadeklarowały, że zamierzają przywrócić porządek w mieście, wykorzystując wyłącznie pokojowe metody. Analitycy zwracają uwagę, że pogarszający się kryzys polityczny w Tajlandii poważnie uderzy w gospodarkę tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.