Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Egipcie. Biura podróży: Polscy turyści są bezpieczni

Sytuacja w Egipcie z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza. Rzecznik MSZ zaleca wzmożoną ostrożność. Polskie biura podróży jednak uspokajają: Turyści są bezpieczni.

Zamieszki w Egipcie / Fot. PAP/EPARzecznik MSZ Marcin Bosacki apeluje do polskich turystów przebywających w Egipcie o rozwagę. Należy unikać zgromadzeń i demonstracji, a także zachować daleko idącą ostrożność. Rzecznik zaznaczył też, że resort jest w stałym kontakcie ze wszystkimi grupami turystycznymi - codziennie przesyła im informacje o niebezpiecznych lokalizacjach. Takich miejsc z każdym dniem jest coraz więcej. Bosacki potwierdził przy tym, że osoby przebywające w Egipcie mogą mieć kłopoty z łącznością elektroniczną - od minionej nocy w części kraju nie działa internet.

W Egipcie nadal opala się 6,5 tysiąca Polaków

Rzecznik MSZ podkreślił jednak, że w chwili obecnej bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone. Uspokajają również biura podróży: w kurortach nie dzieje się nic niebezpiecznego, turyści są bezpieczni. Jak informuje biuro podróży Itaka, walki rozgorzały w największych miastach Egiptu, a te są oddalone od najpopularniejszych centrów turystycznych. Podobne informacje podaje Exim Tours Polska, zapewniając, że regiony zagrożone znajdują się kilkaset kilometrów od obsługiwanych przez biuro regionów turystycznych.

Zamieszki w Egipcie / Fot. PAP/EPAJak twierdzi Leszek Chorzewski z Exim Tours, obecnie w Egipcie przebywa około 1400 osób korzystających z oferty tej firmy. Spółka zapewnia, że bezpieczeństwo klientów jest dla niej priorytetem; m.in. daje turystom gwarancję szybszego powrotu do kraju w razie takiej potrzeby. Podobne zapewnienia działają na klientów uspokajająco - biura podróży nie notują rezygnacji z wyjazdów. "Nie mamy klientów, którzy chcieliby odwołać swoje wakacje w Egipcie, ale były telefony z zapytaniami, czy jest tam bezpiecznie" - powiedziała Magda Plutecka-Dydoń z biura podróży Neckermann. Wyjazdy z tego biura odbywają się zgodnie z planem.

Egipt to najpopularniejsze z zagranicznych miejsc wypoczynku Polaków. Co roku na wakacje udaje się tam ponad 500 tys. polskich obywateli.
MG/PAP


Czytaj także:

Demonstracje w Egipcie. Tysiące osób na ulicach, są zabici

Arabska Wiosna Ludów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Piotr C.
 • Piotr C.
 • 02.02.2011 02:25

Dla typowych turystów Egipt jest bezpieczny , jedyny dyskonfort to zakłucenia łączności i częściowego zaopatrzenia sklepów spowodowane działaniami reżimu rządów Mubaraka- (podobnie jak reżim robił w Polsce).
Jeżeli rząd i politycy w Polsce nie będą się w nieodpowiedzialny sposób wypowiadać , oraz działać przeciw Narodowi Egipskiemu który obecnie walczy o swoje prawa i godny byt - to nadal będziemy mile widziani w Egipcie !
Egipcjanie z kolei muszą bardzo uważać na posujnięcia-deklaracje i obietnice reżimu , oraz na to by nie zostali przez to skłuceni,bo czas jest sprzymierzeńcem reżimu ! USA i Izrael nie chcą stracić kontroli militarnej i finansowej w Egipcie - dlatego wszystko będą robić by nie osłabiły się ich wpływy w Egipcie , a raczej wzmocniły. Obecnie w Egipcie działają "emisariusze" USA ( agenci SiAjEj-wśród których są "cicho-ciemni"Mosadu) wspomagający reżim i pouczający go co ma robić , a w ostateczności jego nie uchronnego obalenia,to szukania wśród opozycji ludzi sobie najbardziej przychylnych i usłóżnych,którymi w niby demokratyczny sposób zastąpią dotychczasowy reżim.Egipcjanie muszą wiedzieć że kto będzie chciał iść na układy z obecnym reżimem - to może być zdrajcą dążeń narodowo- wyzwoceńczych Egipcjan , spod wpływów finansjery (gnomów)światowych i żydostwa ! Niebezpieczną sytuację tworzy Izrael , niby ścigając Hesbollach do granicy z Egiptem , wysyła tam swoją żydowską armię. Czy żydzi z Izraela dostali " zielone światło" od USA , by w razie czego zaatakować Egipt ?
Armia Egipska czy jest najemnikami USA i żydów-czy jest do obrony swojego Narodu Egipskiego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zigii1962
 • zigii1962
 • 30.01.2011 22:54

napewno będą utrudnienia jak z transportem do hotelu i z powrotem tak tesz z jedzeniem w hotelu i na lotnisku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biura muszą uspokajać,ale zastanawiające jest że od wczoraj ambasada amerykańska w Egipcie zaleca swoim obywatelom wyjazd z tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tosia_44
 • tosia_44
 • 30.01.2011 08:26

Lecę 4 lutego...więcej szumu niż to wszystko warte....jak na chwilę obecną to ten turysta który nie łazi tam gdzie nie powinien jest bezpieczny, a ci wszyscy co są łakomi wrażeń i podniesienia sobie adrenaliny to już ich własna decyzja....zamieszki nie mają nić wspólnego z turystyką

Komentarz został ukrytyrozwiń
NASCITURUS
 • NASCITURUS
 • 29.01.2011 12:14

Obalenie dyktatury i zastąpienie jej Bractwem Muzułmańskim i szariatem i wszystkimi dobrymi rzeczami, które się z tym wiążą ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
papa2011
 • papa2011
 • 29.01.2011 11:15

bardzo dobrze, ze ludzie zaczeli walczyc o swoja wolnosc podejmujac kroki w celu obalenia dyktatury!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Albin Kolano
 • Albin Kolano
 • 29.01.2011 09:46

Słuchajcie, a co mogą powiedzieć? Przecież to oczywiste, że nie jest tam teraz bezpiecznie, co zresztą potwierdza Polski MSZ podając wczoraj w TVN24 informację, jakoby odradza wyjazdów do Egiptu. Po pierwsze biura chcą utrzymać sprzedaż, po drugie - Egipcjanie sami strzelili sobie w kolano, bo ja osobiście miałem lecieć w połowie lutego, zmieniam swoje plany i pewnie inni również pójdą w moje kroki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bambiplus
 • bambiplus
 • 29.01.2011 02:06

tak tak tylo spokój moze Was uratować, życzę powodzenia i spokojnego urlopu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bambiplus
 • bambiplus
 • 29.01.2011 02:03

życzę miłego lądowaniaw Egipcie, Nie wiem jak będzie z odlotem? szczęścia życzę w każdym razie.......

Komentarz został ukrytyrozwiń
biuro podróży
 • biuro podróży
 • 28.01.2011 22:54

leć, leć ważna nasza kasa, a nie twoje bezpieczeństwo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.