Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Grecji. Zatrzymano Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 13:11

Grecka policja zatrzymała polskiego obywatela, którego podejrzewa o udział w zamieszkach w stolicy tego kraju. Polska ambasada w Atenach zapewnia, że może on liczyć na pomoc ze strony pracowników placówki. Na posterunek policji udał się konsul, który będzie uczestniczył w przesłuchaniu.

Sekretarz prasowy polskiej ambasady w Atenach Sławomir Misiak powiedział, że ambasada na razie nie zna szczegółów zatrzymania. Polska placówka otrzymała na razie telefoniczną informację o tym zdarzeniu.

Jeśli zatrzymany nie zna języka greckiego, ambasada zapewni mu tłumacza, a w przypadku postawienia zarzutów, także pomoc prawną. Sławomir Misiak dodaje jednak, że równie dobrze zatrzymana osoba mogła znaleźć się w miejscu zamieszek przypadkowo.

Starcia policji z demonstrantami trwają w Grecji już czwarty dzień, po tym jak od policyjnej kuli zginął 16-letni chłopiec. Protestujący, głównie młodzież oskarżają o odpowiedzialność za jego śmierć policjantów. Tymczasem jak wykazała sekcja zwłok, której wyniki ujawniono dzisiaj, przyczyną śmierci nastolatka był rykoszet, a nie bezpośredni strzał policjanta.

Obok antypolicyjnych protestów, Grecja sparaliżowana jest strajkiem generalnym dwóch największych central związkowych domagających się wyższych płac i walki ze skutkami kryzysu finansowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.