Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Hamburgu. Rannych zostało 60 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 17:32

Podczas zamieszek, do których doszło w weekend w Hamburgu, rannych zostało 60 osób, a około 130 zatrzymanych. Lewicowi ekstremiści zaatakowali policję najpierw podczas piątkowej demonstracji skrajnie prawicowej partii NPD. Wczoraj w nocy do zajść doszło po festynie ulicznym.

Festyn zorganizowany przez środowiska anarchistyczne miał spokojny przebieg, jednak po jego zakończeniu grupa około 200 osób zaatakowała policjantów. Demonstranci obrzucili funkcjonariuszy butelkami i kamieniami, budowali na ulicach barykady, wybijali szyby wystawowe i podpalili kilka samochodów. Zamieszki trwały do niedzielnego poranka.

Była to druga z rzędu niespokojna noc w Hamburgu. Do bijatyk lewicowych ekstremistów z policją doszło również dzień wcześniej. W piątek wieczorem na ulice miasta wyszło trzy i pół tysiąca osób, aby zademonstrować sprzeciw wobec manifestacji skrajnie prawicowej NPD. Grupa agresywnych demonstrantów zaatakowała policję, która odpowiedziała użyciem armatek wodnych i gazów łzawiących. Tylko w piątkowych zamieszkach rannych zostało 12 policjantów, a zatrzymanych około 60 chuliganów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.