Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Paryżu po odwołaniu nietypowej akcji promocyjnej

W Paryżu odwołano akcję rozdawania za darmo pieniędzy w ramach akcji promocyjnej jednej z witryn internetowych. Zakaz wydał minister spraw wewnętrznych ze względu na możliwość poważnego zagrożenia dla porządku publicznego.

Akcja miała się odbyć na Polach Marsowych u stóp Wieży Eiffela, gdzie zebrało się około pięciu tysięcy osób czekających na rozdawanie banknotów o wartości od 5 do 500 euro. W tłumie panowała pełna napięcia, gorąca atmosfera. Policja obawiała się, że w każdej chwili może dojść do zamieszek, a nawet tragedii.

Liczebność zebranych ludzi przerosła oczekiwania i możliwości organizatorów akcji, którzy zamierzali rozdać w sumie 100 tysięcy euro. Teraz te pieniądze trafią na konto organizacji charytatywnej opiekującej się bezdomnymi i organizującej zimą darmowe kuchnie.

Niezadowolony z decyzji prefekta tłum zaczął się burzyć. Przejeżdżającej samochody obrzucano pomarańczami i pomidorami rabowanymi ze straganów. Na ulicach w pobliżu Pól Marsowych wybijano szyby w sklepowych witrynach. Potem zaatakowano oddziały policji i przewrócono radiowóz. Kilkanaście osób zostało zatrzymanych.

Akcję promocyjną zorganizowała firma znana z wcześniejszych pomysłów bulwersujących francuską opinię publiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.