Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Warszawie. Prawie połowa zatrzymanych to obcokrajowcy

Podczas zamieszek, do których doszło w Warszawie na manifestacji w Dniu Niepodległości, zatrzymanych zostało 210 osób. Prawie połowa z nich to obcokrajowcy.

 / Fot. Filip Chochół / Wiadomości24.pl210 zatrzymanych osób, 40 rannych funkcjonariuszy policji i 14 zdewastowanych radiowozów - to najnowszy bilans wczorajszych zamieszek na ulicach Warszawy. W związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy i uszkodzeniem mienia do komend policji doprowadzonych zostało 210 osób. Wielu z nich to obcokrajowcy. Zatrzymanych zostało 92. obywateli Niemiec, jeden obywatel Danii, jeden Hiszpan oraz Węgier.

Jak zapewnia minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski, sąd dla Warszawy Śródmieście jest przygotowany, aby w trybie przyspieszonym rozpatrywać wnioski policji i prokuratury o ukaranie osób uczestniczących we wczorajszych zamieszkach. Zaznaczył, że czynności sądowe będą przeprowadzane tylko z osobami trzeźwymi.

Co się działo 11 listopada w Warszawie

Nie jest wykluczone, że w przeprowadzaniu procesów będą pomagać też inne sądy warszawskie. Wśród zatrzymanych jest wielu obcokrajowców, ale nie ma przeszkód, aby byli sądzeni w trybie przyspieszonym - podaje TVN24.pl

"Taka osoba podlega identycznym rygorom jak polscy obywatele. Może być zatrzymana, osądzona i aresztowana" - powiedział Kwiatkowski. Zaznaczył, że trzy lata temu Polska podpisała z krajami UE porozumienie "o szybkiej realizacji wyroków sądowych".

Minister sprawiedliwości ma nadzieję, że szybkie działanie policji i prokuratury sprawi, że "już nigdy żaden obcokrajowiec nie odważy się przyjechać do Polski, aby wywoływać burdy". "Nigdy nie odważy się przyjechać na gościnne występy i zakłócać nam nasze święto"" - podsumował Kwiatkowski.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
 • ptaszynski
 • 13.11.2011 21:13

ja mysle ze ta niewola jest duzo przyjemniejsza niż harówa u nas za frico!!! bo dane księżycowe o średniej 3500 zł to se mozna wszadzić w ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 13.11.2011 21:10

wole być niewolnikiem u niemców za 2000 euro niż u naszego pracodawcy za 1000zł i to pewnie na umowa zlecenie nie mówiąc już o warunkach pracy które u nas w wiekszości są skandaliczne no a poziom socjalny w niemczech to juz jest dla nas bajka

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 13.11.2011 08:59

znam dużo polaków faktycznie co udaje niemców i ze nie zna języka polskiego przyjeżdżają na sląsk i sie pyta wo ist tankstela ja gut danke schon i on nie rozumie po polsku co za dzicz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 13.11.2011 07:23

macie demokrację, w Chinach czy Rosji hołotę by wystrzelali a rannych rozjechali czołgami,ale Angelika Merkel POstawi Donka na baczność i POlska będzie ich przepraszać,pierwszy raz zgadzam się z Kaczorem,walić Unię im prędzej się rozpadnie tym lepiej,chyba Grecy i inne państwa zagrożone bankructwem tak myślą ,zerwać kontakty ze Stanami i Izraelem FUCK THEM ,wygonić brudasów z Polski,bojkotować chińskie badziewia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz Polak
 • janusz Polak
 • 13.11.2011 07:10

krzyżacy,prusacy ,potomkowie hitlerowsko szfabskie,5 kolumna,znowu najazd na Polske czy to kolejna
wojna podjazdowa,jak świat światem nie był szwab POLSCE bratem tylko katem długo już szwaby
z Polską nie wojowały i zaczynają najazdy i odradzają się zapędy ku zniewoleniu Polski,to potomek
hitlerowca z wermachtu jest premierem POLSKI i jak może być pokój i dobroć jak w rzadzie wszelaka
agentura tych co się wysługiwali dla hitlerowców i moskali .JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA PUKI MY
ŻYJEMY POLACY OBUDZICIE SIĘ NIE WYJEŻDŻAJCIE ROBIĆ U niemców za NIEWOLNIKÓW !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety nie znam szczegółów ale ci pseudo Niemcy to zapewne polska hołota, która tam wyemigrowała i niczego nie osiągnęła, a teraz chociaż w taki sposób próbuje się pokazać

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
 • Natalia
 • 13.11.2011 00:11

Tragiczne ,jak można ściągać bojówkarzy z Niemiec -,wstyd.hańba.Gdzie my żyjemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, znalazł się był też jeden Bratanek i Duńczyk. Jako żywy przypomina to bezchołowie upadającej I Rzeczpospolitej. Już kiedyś pisałem, że czas zacząć świętować Targowicę. Czas najwyższy wskazać rodakom na prawidłową datę ich święta narodowego: 27 kwietnia. I nie tylko ostatnia ruchawka za tym przemawia. Zdecydowanie więcej grozy bije od dawna ze szczytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co jeden to ma,drzejszy a prawda gdzie jest . 1 Dlaczego tu przyjechali kto ich zapraszal , podludzil ,E .Unia sie, rozpadnie tylko kiedy . O co walcza, ? itd. to ze jest zle to my wiemy ale co sie, swie,ci tego jeszcze nie wiemy , ale wkrotce sie, dowiemy.! A co nam szykuja, na euro 06 2012 . ? Powiem krotko cos sie, swie,ci , ? za duzo swobody i sprawy wyrywaja, sie, z pod kontroli. !

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieciekawy
 • nieciekawy
 • 12.11.2011 22:42

Głupiś człowieku, poczytaj GW - choćby z ubiegłego tygodnia - do czego tam namawiano? Ziemkiewicz w ubiegłym tygodniu listem otwarty zgłosił prokuraturze, że lewackie bojówki chcą zakłócić marsz i wymienił kto do tego namawia... W służbach mamy analfabetów, bo widać nie doczytali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.