Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Warszawie. To policjant kopał w głowę demonstranta

To policjant ubrany po cywilnemu kopał w głowę demonstranta podczas rozruchów w Dniu Niepodległości - przyznała stołeczna policja. Sprawa zostanie przekazana do prokuratury.

 / Fot. Film w serwisie YouTube Od piątku w sieci niezwykłą popularnością cieszy się nagranie, na którym funkcjonariusze po cywilnemu gonią demonstrantów. Większość z nich jest ubrana w odblaskowe, policyjne kamizelki. Jeden z nich jest ubrany po cywilnemu. To jego zachowanie wzbudziło najwięcej kontrowersji.

Jak widać na nagraniu, łapie on jednego z demonstrantów, prawdopodobnie gazem pryska mu w twarz i kopie go w głowę. Demonstrant nie stawia oporu. Napastnik nie przestaje kopać, nawet kiedy ten leży już na ziemi, a w pobliżu zjawiają się inni funkcjonariusze."W tej sprawie komendant stołeczny policji podjął decyzję o wszczęciu postępowania sprawdzającego. Policjant musi się też liczyć z odpowiedzialnością karną, bo sprawa zostanie skierowana do prokuratury" - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński. Zastrzegł, że nie chce, aby ta sytuacja stała się powodem do oceny całej działalności policji podczas zamieszek. W akcji brało udział trzy tysiące funkcjonariuszy.

Jak ustalił Tvn24.pl, policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim - wcześniej, podczas tej akcji miał zostać pobity.

Zdaniem rzecznika policjant musi sobie zdawać sprawę, że na służbie reprezentuje prawo i musi się godnie zachowywać. Zarzuty, które słyszymy, że ktoś został pobity na komisariacie, czy nie było wody, czy tłumacza, to zaręczam państwu, że to nieprawda - dodał Karczyński.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Jak policjant "pojedzie" pałką, to kryminalista, ale jak policjanta, to nic się przecież nie stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki organ broni obywatela? - Policja? Prokuratura? Straż Miejska. One nie bronią. Więc kto broni. Wszystkie te służby bronią władzy:- najwyższej, lokalnej, miejscowej. Tak było i będzie.
Ile czasu policja przygotowywała się do 11 listopada. Od zeszłego roku. Czyli musiało do czegoś dojść, by ten czas i zebrane do Warszawy 3000 policjantów pokazać społeczeństwu. Zrobiono ładną pokazówkę. Cały świat o tym mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@obiektywny, przeglądnij sobie filmy krążące w sieci i zwróć uwagę jak są ubrani cywilni policjanci w kamizelkach oraz ci "działający" wraz z nimi zupełnie w cywilu.
Wszyscy ubrani są podobnie jak kibice.
Tak samo postępowali w latach 80-tych i tak samo robią dziaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 20:47

widze ze wedlug niektorych dyskutantow przechodzien(dalej bede go tak nazywal) jest winien bo sie zaslanial i mial rekawiczki(w listopadzie).Ach i nie pokazano co robil od rana.Wedlug takich kryteri to wszyscy jestesmy kibolami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obiektywny
  • obiektywny
  • 15.11.2011 18:45

Ludzie.... opamietajcie sie... wszyscy użalają sie teraz nad "manifestantem", ale kim ON jest? Przyjrzyjcie sie jemu.... jak jest ubrany co ma na rekach... nie byl tam przypadkowo... Na filmie nie widac co robił kilka minut wczesniej, dlaczego akurat jego ten policjan postanowił tak brutalnie zatrzymac??? Policjant BANDYTE potraktował brutalnie nie bez powodu.. musial widziec coś co wcześnieej on robił....

Komentarz został ukrytyrozwiń
POLAK
  • POLAK
  • 15.11.2011 14:08

niemcy maja we krwi zbrodnie,oni odwieczny wrog Polakow ucza policje Polska jak sie bije.wprawy policja nabiera,maja byc przygotowani do kryzysu w POLSCE.do tej pory musza umiec bic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 15.11.2011 11:14

Medal dla policjanta ,bandyci mogą bezkarnie napadać na przechodniów bo polskie prawo ich chroni ,gdyby obywatele posiadali legalnie broń to potencjalny zadymiarz pomyślał by 2 razy zanim napadnie.Duża gorzała dla policjanta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcześniej ten materiał prezentowano pt. "Policjant kopie przypadkowego przechodnia".
Pragnę zwrócić uwagę na dwie kwestie.
1. Nie pokazano "aktywności" kopanego przed zajściem.
2. Specjalistyczne rękawice i profesjonalizm w parowaniu ciosów świadczą o częstych "przechadzkach" "przypadkowego przechodnia"...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu jak pan będzie kiedyś szedł ulicą i dostanie pałą tez napisze, że trzeba było siedzieć w domu ogarnij sie człowieku!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard
  • Ryszard
  • 15.11.2011 00:52

Nareszcie.
Pała,gaz,wąskie drzwi dla wandali społecznych.
Za darmo funkcjonariusz po cywilnemu nie używał siły.
Jest popuszczona dyscyplina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.