Facebook Google+ Twitter

Zamieszki w Wiedniu po balu nacjonalistów. 22 osoby ranne, olbrzymie straty

Ponad 6 tys. osób protestowało w Wiedniu przeciwko balowi organizowanemu przez Austriacką Partię Wolności w dawnej siedzibie dynastii Habsburgów. Mimo że porządku pilnowało 2 tysiące policjantów, doszło do zamieszek. 22 osoby zostały ranne.

 / Fot. EPA/HERBERT P. OCZERETW nocy w Wiedniu odbyło się kilka demonstracji przeciwko balowi organizowanemu przez Austriacką Partię Wolności. Doszło do zamieszek i aktów wandalizmu. 22 osoby zostały ranne (w tym 5 policjantów), 14 osób zatrzymano. Straty wynoszą kilkaset tysięcy euro.

Pałacu Hofburg - dawnej siedziby dynastii Habsburgów, w której odbywała się impreza, pilnowało 2 tysiące policjantów. Na placu przed pałacem nie wolno było również organizować żadnych zgromadzeń. Władze chciały się w ten sposób zabezpieczyć przed powtórzeniem scenariusza z ubiegłego roku, kiedy w czasie protestów organizacji antyfaszystowskich doszło do zamieszek. Nie udało się.

Wytyczne władz oburzyły protestujących. Jak twierdzi agencja DPA, strefa, do której nie mieli dostępu demonstranci, była większa niż 8 lat temu, kiedy Wiedeń odwiedził prezydent USA George W. Bush.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ja być bardzo głupi i nic nie wiedzieć, ale ja patrzeć w telewizor i telewizor mówić: nacjonaliści ukraińsvy być w porzo, ale nacjonaliści gdzie indziej być paskudni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie czy każdą fotografię opatrzoną takim opisem uznawać za poprawną i licencjonowaną. W tym przypadku nie miałbym takich wątpliwości. Kiedy indziej "oszczędne" oznakowanie nie przekonuje mnie, a trudno sprawdzać i zapytywać każdego z autorów. Poczyniłem taką uwagę jako świeżo otrzymawszy czwarte pióro. Zyskałem dostęp do panelu redakcyjnego w dziale "Galerii." Nie jest to dla mnie większą nowością, albowiem jako "tabliczkowy" autor W24 miałem wgląd w panel moderacji/redakcyjny. Kwestia poprawiania cudzego materiału w jego warstwie ilustracyjnej i grafik włączonych jest jak dla mnie objaśniona odrobinę ogólnikowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Januszu, proszę się nie martwić - redakcja ma podpisaną umowę na wykorzystanie zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Katarzyno, zastanawiam się, czy na opublikowanie fotografii ma Pani zgodę jej autora?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku - ja podpowiem:), a Ty rozszczep to na czworo:
czy bal i ballada to aby nie kulturowe zamienniki
jego-go i onej-jej z transkrypcją cech drugorzędnych w smokingi oraz tiule (wszystko, kurde, wychodzi na onego)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, to proste, nie dostrzegasz tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam sie jak to powiązać z gender studies...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł artykułu sugeruje innych winowajców rozrób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.