Facebook Google+ Twitter

Zamknęli dopalacze

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-14 10:33

Akcja inspektorów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie rozpoczęła się tuż przed godziną 16. Dwie pracownice sanepidu pojawiły się w punkcie Dopalacze.com przy lubelskim Deptaku w obstawie policji.

Klienci zostali wyproszeni ze sklepu z dopalaczami / Fot. Małgorzata Genca/Polska Kurier LubelskiSanepid przedstawił przygotowaną decyzję o zamknięciu sklepu. Właściciele punktu nie chcieli jednak jej przyjąć. Po dłuższych rozmowach zmienili zdanie. Wtedy ze sklepu zostali wyproszeni klienci.

Skąd taka decyzja służb sanitarnych? Sanepid uznał, że "dopalacze" to produkty spożywcze. W takiej sytuacji niezbędna jest rejestracja takiej działalności w sanepidzie.

Inspektorzy znaleźli też inne uchybienie. - Przy produktach nie ma informacji w języku polskim czym tak naprawdę są. Znajduje się tylko krótka adnotacja, o tym iż są produktami kolekcjonerskimi. To może wprowadzać klientów w błąd - twierdzi Paweł Policzkiewicz.

Inspektor sanitarny zapowiedział, że będą też mandaty. O ich wysokości zdecyduje Wojewódzki Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Lublinie.

Przedsiębiorca chcąc dalej prowadzić działalność musi złożyć wniosek o rejestrację. Sanepid ma dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi.

Zamknięcie lubelskiego punktu jest pierwszym tego typu przypadkiem w kraju.

Źródło: Polska Kurier Lubelski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.