Facebook Google+ Twitter

Zamknięci w lustrach

  • Dorota T
  • Data dodania: 2011-01-09 13:48

Historia świata utkana jest notoryczną walką z głodem. Podczas gdy społeczeństwa łączą się w wysiłkach zmniejszenia jego skali, wielu z nas decyduje się głodować z własnej woli. Wszystko przez reksje - zabójcze kolonizatorki naszych umysłów

Żyjemy czasach gdy większość dóbr jest ogólnie dostępna a otyłość stała się chorobą cywilizacyjną. Umiejętność powstrzymania się od jedzenia, a zatem perfekcyjnie płaski brzuch odbierany jest jako znak silnego charakteru. Często ów silny charakter staje się najgorszym przewodnikiem na drodze do chorobliwej doskonałości.

Pregoreksja


Jak połączyć wyśrubowane normy piękna z macierzyństwem? Nie jeść. Przekonanie, że nabranie krągłości zrujnuje kobietom wizerunek, a zatem karierę, dotyczy najczęściej kobiet spełniających się zawodowo oraz celebrytek. Anoreksja ciążowa niesie podwójne zagrożenie. Niedobór składników odżywczych, braki w zapotrzebowaniu energetycznym połączone z nadmiernymi ćwiczeniami fizycznymi mogą prowadzić nawet do poronienia.

Bigoreksja


Gdy siłownia staje się stałym punktem dnia, internet biblią na temat sterydów, a najwięksi siłacze autorytetem, warto zadać sobie pytanie czy to już nie bigoreksja. Bigorektyk notorycznie mierzy obwody mięśni, lecz nigdy nie odczuwa zadowolenia. Brak akceptacji dla wizerunku chuderlaka za jakiego się uważa doprowadza do izolacji. Cały czas zostaje poświęcony ćwiczeniom na siłowni. Wysokokaloryczna i wysokobiałkowa dieta staje się wyzwaniem dla organizmu. Często pojawia się niedobór witamin A,D,E,K. Bigoreksja najczęściej dotyka mężczyzn.

Diabulimia


Bułka z makiem. Fot. ArtMast z www.sxc.hu / Fot. ArtMast
Dotyczy wyłącznie diabetyków, którzy zmuszeni są szczególnie dbać o swoją dietę. Niedostarczenie odpowiedniej ilości insuliny prowadzi do śpiączki lub uszkodzenia nerek. Mimo tej świadomości, wśród pacjentów rośnie trend celowego zmniejszania jej dawek, lub nawet całkowitej rezygnacji z insuliny. Czego nie robi się aby wyglądać szczupło i pięknie. Co powinno nas zaalarmować? Duży apetyt przy jednoczesnej utracie wagi, częstomocz, ospałość oraz wysokie stężenie glukozy we krwi.

Ortoreksja


Bunt wobec sztucznie modyfikowanej żywności nie wydaje się obecnie niczym dziwnym, a tym bardziej złym. Gorzej, gdy spożywanie wyłącznie zdrowych i naturalnych produktów staje się obsesją. Ortorektyk je wyłącznie przygotowane przez siebie posiłki na bazie surowców pochodzących z pewnych źródeł. Jest specjalistą od wartości odżywczej. Nie pozwali zaskoczyć się podstępnym konserwantom. Co więc niedobrego jest w ortoreksji? Nadmierny perfekcjonizm i potrzeba kontrolowania. Stopniowe wykluczanie z diety kolejnych produktów prowadzi w końcu do niedoboru witamin i minerałów. Bez nich czeka nas depresja, anemia, bóle brzucha, osłabienie, a u kobiet zanik miesiączki.

Alkohoreksja


Aż 9 pustych kalorii niesie ze sobą 1 gram alkoholu. Ta paraliżująca młode kobiety informacja jest przyczyną ścisłego postu przed każda imprezą. Inicjacja alkoholowa w niedojrzałym wieku niesie więc dodatkowe niebezpieczeństwo. Mimo że, alkohol posiada najwyższy wskaźnik Attwatera [liczba kcl/g],to w przeciwieństwie do białka, cukrów czy tłuszczu jest wyłącznie trucizną. Kiedy zostaje podana bez osłony w postaci pokarmu, zwiększa się przyswajanie szkodliwych substancji. Prowadzi to do wyniszczenia organizmu.

Gdy złoty środek - odpowiednie proporcje - przestaje działać, przyjdźmy z pomocą przed rozwinięciem się choroby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.01.2011 17:29

Bardzo ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arletta EVANS, Toruń
  • Arletta EVANS, Toruń
  • 10.01.2011 23:16

GŁÓD. Podjadanie. Błędy IG.
BH.30.
MOTTO: Stabilny poziom cukru we krwi przez 24h !! *

PODJADANIE W NOCY LUB PODCZAS DNIA TO ZAWSZE JEST Z GŁODU, KTÓRY ODCZUWAMY WTEDY:
Gdy poziom cukru we krwi spada. Podwyższamy go zawsze; dużą oczywiście proporcjonalną ilością tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu; czyli naszym ludzkim paliwem, a więc GLUKOZĄ naturalną. Głód u człowieka to czerwona lampka w samochodzie pokazująca, że paliwo się kończy. Zatankuj i Ty. Musisz podnosić sobie poziom cukru szybko, w kategoriach dozwolonych i utrzymać długo, wtedy nie czujesz głodu.

TAK UŁOŻYŁA TO PRZYRODA PLANETY O NAZWIE ZIEMIA. JEŚLI KTOŚ MÓWI INACZEJ:
Nawet ten z tytułami to zwyczajnie powinien sobie wykonać najprostsze badania, a wtedy dostrzeże, iż przyroda naszej planety jest jedna i finalnie tworzy logiczną perfekcję. Ułożone są zatem przez PRZYRODĘ wszelkie zależności pierwiastkowe, czyli żywieniowe również. Problem jedynie jest z identyfikacją ewolucyjnych dokonań naszej przyrody, bo to można zrealizować jedynie poprzez wykonanie setek elementarnych badań laboratoryjnych. Ten kto je wykona dopiero może mówić: REALNĄ prawdę. *

POCZYTAJ, ZAPOZNAJ SIĘ TO WYSTARCZA:
Jednak koniecznie pamiętaj o CHLEBie typu KR-IRL, ponieważ to on głównie utrzymuje poziom cukru w stabilnej strefie, czyli nie odczuwasz głodu.

KONKLUZJA finalna:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, marketing, obłuda i biznes.

ZOBACZ TEŻ; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***
Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.