Facebook Google+ Twitter

Zamknięcie metra. Sprawdź, w co się przesiąść

21 marca zostanie zamknięta stacja Świętokrzyska. Powodem zamknięcia jest budowa przejścia podziemnego, które połączy dwie linie metra. Przez około 3 tygodnie, do 9 kwietnia, pociągi będą kursować na dwóch trasach: Młociny - Ratusz Arsenał i Centrum - Kabaty. Zobacz, czym możesz zastąpić metro.

 / Fot. Lvova Anastasiya 21 marca zostanie zamknięta stacja Świętokrzyska. Pierwsze utrudnienia zaczną się już 17 marca - w sobotę i niedzielę pociągi między placem Bankowym a stacją Centrum będą jeździły wahadłowo. Jak podaje metro: "W związku z pracami prowadzonymi przy budowie II linii metra, od nocy 16/17 marca (z piątku na sobotę) od północy do 19 marca (poniedziałek) do godziny ok. 1 w nocy pomiędzy stacjami: Centrum - Ratusz Arsenał kursować będzie pociąg wahadłowy".

Sytuacja wróci do normy w poniedziałek i wtorek, ale tylko na dwa dni, ponieważ w środę zacznie się już budowa, która ma potrwać do 9 kwietnia.

Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra, wyjaśnił w "Życiu Warszawy": "Musimy wykonać ściany konstrukcyjne tego przejścia". W przejściu powstaną schody ruchome oraz windy, które przeznaczone będą dla niepełnosprawnych pasażerów. Dzięki temu łatwiej będzie przesiąść się do drugiej linii.

Zobacz także: Zmiana organizacji ruchu pociągów w metrze.

Komunikacja zastępcza

Na czas budowy ZTM zorganizuje komunikację zastępczą. Między pl. Wilsona a Metrem Politechnika mają jeździć autobusy linii zastępczej Z-1. Pojawią się też dodatkowe linie tramwajowe 74 i 75, informuje TVN Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.