Facebook Google+ Twitter

Zamknięcie sieci restauracji Buddah Bar

Znana na całym świecie francuska sieć restauracji - Buddha Bar, przegrała proces i została tym samym zobligowana do zamknięcia swoich lokali na terenie Indonezji.


Posąg buddy - Bangkok Tajlandia / Fot. fot. Piotr ŚmieszekJak informuje indonezyjski, stołeczny dziennik poranny "Jakarta Post", w dniu wczorajszym zakończył się trwający od miesięcy, komentowany wcześniej wielokrotnie, spór toczony w Sądzie Centralnym w Dżakarcie, pomiędzy siecią francuskich restauracji – Buddha Bar, a wiernymi sprzeciwiającymi się działaniu baru po taką właśnie nazwą.

Wyrokiem sądu, wydana została spektakularna decyzja, nakazująca firmie prowadzącej na zasadzie franchisingu, zamknięcie wszystkich swoich restauracji, zarówno w stolicy Republiki Indonezji Dżakarcie jak i na turystycznej wyspie Bali.Mnisi buddyjscy w Chang Mai - Tajlandia / Fot. fot. Piotr Śmieszek

Dodatkowo firma prowadząca bary, PT Nireta Vista Creative, zobowiązana jest zapłacić zadośćuczynienie społeczności buddyjskiej na terenie RI. Wysokość zaproponowana przez sąd to bagatela: 1 mln dolarów amerykańskich.

Proces sądowy oraz tarcia pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami Buddha Bar’u, trwały, w mniej lub bardziej widocznej formie, od początku ubiegłego roku. Prawnicy, PT "N V C" zapewniają, że będą się odwoływać od wyroku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę, że Buddah Bar to coś bardzo intresującego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.