Facebook Google+ Twitter

Zamknięty kufer uczuć

"Tygrys się budzi" to trzecia powieść Kate DiCamillo, która wraz ze swoimi poprzedniczkami "Dzielny Despero" oraz "Cudowna podróż Edwarda Tulana" przez następne pokolenia czytelników zaliczana będzie do kanonu opowieści do poduszki.

Okładka książki / Fot.  Philip Wilson   DiCamillo w swoim najnowszym dziele opowiada smutną, lecz pouczającą historię o przełamywaniu własnych barier i ponownym budowaniu zaufania do otaczającego świata poprzez moc przyjaźni, która nie miała prawa istnieć.

Pewnego dnia dwunastoletni Rob wędrując przez bagnisty las na Florydzie zauważył zwierzę, które odmienić miało jego szare, beznadziejne życie. Wychowywany przez biednego ojca dorasta w motelu "Gwiazda Kentucky" wciąż mając w pamięci pogrzeb swojej mamy, jego nogi przykryte są nieznośną wysypką, a koledzy w szkole znęcają się nad nim codziennie.

Jednak w tym ponurym życiu pojawia się Sistine - butna i pewna siebie dziewczyna, której szorstka przyjaźń paradoksalnie zapewni Robowi ukojenie. Powoli uchyla on wieko kufra swojego serca, aby wypuścić na wolność słowa i myśli, które od tak wielu dni stłamszone aż rozsadzały go od wnętrza. Kufra tego pilnuje tygrys, który daje chłopakowi siłę do działania i podejmowania kolejnych wyzwań. Kiedy para podejmuje decyzję o uwolnieniu zwierzęcia, nie zdaje sobie jeszcze sprawy z konsekwencji, których mogą doświadczyć i "w imię większego dobra" postanawiają otworzyć klatkę...

Chociaż książka może zanudzić nieco starszych czytelników, dzieci wciągnie smutna historia Roba, który w końcu zauważy, że oprócz świetlistego neonu "Gwiazdy Kentucky", prawdziwymi gwiazdami są jego bliscy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.