Facebook Google+ Twitter

Zamkowe komnaty nocą - Maciej Fortuna i Stefan Weeke Project

Wystawa malarska, koncert jazzowy i historia Żydów szydłowieckich – w taki sposób Szydłowiec wziął udział w ogólnopolskim cyklu Nocy Muzeów.

W zamku otwarto wystawę dotyczącą Żydów szydłowieckich / Fot. Przemysław KorycińskiPod nazwą „Noc na Zamku w Szydłowcu” miasto włączyło się w ten cykl spotkań kulturalnych. W piątek 14 maja o godz. 21 otwarta została wystawa malarstwa i batiku „Moja przestrzeń” Urszuli Jędrzejczyk, artystki, która na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Bliżynie, stypendystki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Batik, to mówiąc najprościej obrazy malowane woskiem. Jest to ręczna technika barwienia, która polega na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku.

W Szydłowcu zagrał Maciej Fortuna i Stefan Weeke Project / Fot. Przemysław KorycińskiPo wernisażu wystawy odbył się koncert jazzowy „Maciej Fortuny i Stefan Weeke Project”. Duet polsko - niemiecki zaprezentował szydłowieckiej publiczności kameralną muzykę, mieszankę trąbki, gitary basowej i dźwięków elektronicznych. Prócz tego, dla tych, którzy zdecydowali się spędzić „Noc na Zamku w Szydłowcu” otwarta była wystawa rzeźby Sławomira Fijałkowskiego, a w galerii Art Biblioteka wystawa dotycząca Żydów szydłowieckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.