Facebook Google+ Twitter

Zamojski Rynek Wielki ogromną planszą do gry

Już w sobotę, 17 września, zapraszamy na Rynek Wielki w Zamościu, gdzie z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa mieszkańcy zamienią się w żywe pionki do gry.

Rynek Wielki w Zamościu / Fot. Iwona WeremczukMowa o II Misji Zamojskiej Gry Miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie „Projekty Europa”, Urząd Miasta Zamość oraz ZHP Hufiec im. Dzieci Zamojszczyzny. Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, czyli, jak informuje strona tego przedsięwzięcia: „największego w Europie projektu społecznego i edukacyjnego, najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu”. Będzie ona jednym z 1,5 tys. wydarzeń organizowanych w ramach EDD. Tegoroczna edycja Gry odbędzie się pod hasłem „Kamienie milowe. Historia, Kultura, Nauka”.

Jak powiedziała ZamoscTV pani Barbara Kolbus ze Stowarzyszenia „Projekt Europa”, koordynującego przedsięwzięcie, „w ramach gry będzie do rozwiązania wiele ciekawych zagadek, do rozwiązania wiele zadań, i to wszystko będzie czekało na drużyny, które zgłoszą się do 8 września”. Według zapowiedzi zamieszczonej na stronie organizatorów, „trasa obfitować będzie w zagadki oraz tajemnice jakie skrywa w sobie Miasto Idealne”. Trzyosobowe grupy będą musiały wypełnić misję w jaki najkrótszym czasie.

- Dzięki takim imprezom widać, że miasto się rozwija, że w końcu się tu coś dzieje! – mówi jedna z mieszkanek Zamościa.

Patronat honorowy nad imprezą objęła pani poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Lena Kolarska-Bobińska, Prezes Organizacji Turystycznej.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.