Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17688 miejsce

Zamojskie Lato Teatralne i inne atrakcje w nadchodzącym tygodniu

Czeka nas jeszcze tydzień teatralnych przeżyć, ale też i inne wydarzenia kulturalne, m.in. wystawy i koncerty.

Herb Zamościa / Fot. Tadeusz KowalskiKamienice Ormiańskie- siedziba Muzeum Zamojskiego / Fot. Tadeusz KowalskiW poniedziałek o godz. 19.30 na terenach zielonych Osiedla Zamoyskiego sztukę "Finis Terrae" w reżyserii Pavela Štourača przedstawi w międzynarodowej obsadzie czeski teatr Continuo Thearte. Przedstawienie jest alegoryczną opowieścią o dwóch podróżach: kobiet i mężczyzn, a wszystko w atrakcyjnej, groteskowej formie, z muzyką, światłem i tańcem.

We wtorek 28 czerwca o godz. 19 w kazamacie Bastionu VII będzie można obejrzeć spektakl Teatru Nowego z Krakowa. Przedstawi on dramat "Lęki Poranne" Tadeusza Grochowiaka w reżyserii Piotra Siekluckiego, a wykonaną przez Edwarda Linde-Lubaszenko i Pawła Sanakiewicza. Przedstawienie traktuje o alkoholizmie, jego zgubnym wpływem na życie i chociaż sztuka jest pesymistyczna, to ciepła i pełna dystansu jednocześnie.

W środę 29 czerwca kolejna odsłona Lata Teatralnego. W kazamacie Bastionu VII o godz.19
warszawsko-białostocki teatr Malabar Hotel przedstawi 'Skrawki" wg Otella W. Szekspira oraz tekstów własnych. Klasyczny tekst jest tu pretekstem do współczesnej opowieści o miłości, a opowiedziany jest za pomocą masek, aktorów i gry światłem, dźwiękiem i przestrzenią.

W czwartek 30 czerwca o godz. 18, w Corner Pub otwarcie wystawy pasteli "Łąka" Elżbiety Gnyp oraz koncert muzyczno-poetycki w wykonaniu Agnieszki Władyczuk do muzyki P. i K. Stopów oraz K. Wacha.

Piątek 1 lipca to przede wszystkim koncert Wojciecha Grabka w Owcy Całej o godz. 22. Artysta został okrzyknięty muzycznym odkryciem roku. Wcześniej, bo godz. 18 w Zamojskim Domu Kultury sztuka Antoniego Cwojdzińskiego "Hipnoza", w reżyserii Wojciecha Malajkata i wykonaniu zamościanki Beaty Ścibakówny i Rafała Królikowskiego. Spektakl to dialog między lekarzem a pacjentką, traktujący o miłości i skomplikowanych relacjach między ludźmi.

W sobotę 2 lipca w Parku Miejskim o godz. 21 będziemy mogli obejrzeć spektakl "Drzewo" w reżyserii i wykonaniu Stefana Szmidta.

W niedzielę 3 lipca o godz. 22 na Rynku Wielkim, na zakończenie Lata Teatralnego, połączone siły aktorów Teatru im. Andersena, Lubelskiego Teatru Tańca, Kompanii Teatr, Lubelskiego Teatru Muzycznego oraz Grupy Teatru Improwizacji No Potatoes zaprezentują sztukę "Trzej Muszkieterowie" wg A. Dumasa, w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Przez cały tydzień na ulicy Grodzkiej możemy oglądać plenerową wystawę fotogramów "Zamojskie Lato Teatralne 2010" w obiektywie Pracowni Fotograficznej "Negatyw".
Kazamata Bastionu VII / Fot. Tadeusz KowalskiPark Miejski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.