Facebook Google+ Twitter

Zamojskie Lato Teatralne: Otello w kazamacie

Wczoraj w kazamacie Bastionu VII mogliśmy oglądać warszawsko-białostocki teatr Hotel Malabar, który zaprezentował sztukę "Skrawki" wg "Otella" W. Szekspira w tłumaczeniu J. Paszkowskiego oraz tekstów własnych.

 / Fot. Tadeusz KowalskiTeatr Malabar Hotel trudno jednoznacznie zdefiniować. Dla części widzów ich spektakle mogą być nawet mało zrozumiałe. Sami o swojej sztuce mówią "to mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które mamy nadzieję na państwa oczach będą dorastać i dochodzić do głosu, nigdy nie dojrzewając ostatecznie".

 / Fot. Tadeusz KowalskiI takie też są "Skrawki". Szekspirowski "Otello", uzupełniony o współczesne dialogi reżysera spektaklu Marcina Bartnikowskiego, stanowi punkt wyjścia do opowieści o uczuciach, obsesjach i namiętnościach. Mamy tu do czynienia z miłością, która może budować, ale też niszczyć i ze złem ucieleśnionym w osobie Jago. Grupa buduje swój przekaz za pomocą nowoczesnych, plastycznych środków wyrazu. Znakomicie zagospodarowana przestrzeń sceniczna, ruch aktorów, dźwięk, będące w ciągłym ruchu maski budują napięcie i nie pozostawiają widza obojętnym.

W przedstawieniu wystąpili: Magdalena Czajkowska, Agnieszka Makowska, Maria Żynel, Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski. Autorem muzyki do spektaklu jest Anna Świętochowska, scenografia Marcina Bikowskiego, kostiumy zaprojektowała Maria Żynel.

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.