Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25184 miejsce

Zamojskie Lato Teatralne - uliczny kabaret Teatru A3

Tym razem Lato Teatralne po raz pierwszy w swej historii zawędrowało na osiedle mieszkaniowe. Ale też i spektakl był nietypowy. Warszawski Teatr A3 wystąpił z wędrownym kabaretem ulicznym, przedstawiając sztukę "Zmysły".

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiTeatr A3 trudno jednoznacznie zdefiniować. Jak mówią sami o sobie, są teatrem różności. Posługują się wieloma środkami wyrazu, mieszając je i naginając do zastanej sytuacji. Przypominają nieco podwórkowe grupy teatralne.

Sztuka "Zmysły" to uliczny kabaret. Tytułowe zmysły wyrażone są przez rekwizyty: oczy, uszy, nos i dłoń. Snują swoją opowieść przemieszczając się ulicą osiedla, prowadzone przy dźwiękach muzyki przez wodzireja, dyrygenta, opowiadacza absurdalnych historii. Spektakl rozpoczął się w samym sercu osiedla, na bazarku. Licznie zgromadzeni widzowie, początkowo nieufni i jakby nieco zdziwieni, szybko dają się wciągnąć do dialogu. Każdy przystanek to jakaś historyjka, poparta kabaretową piosenką wykonywaną przez uszy i tańcem stepujących gałek ocznych.

Swoje pięć minut miał też nos, z którego nozdrzy dzieci mogły wyciągać różne łakocie, a nawet warzywa. I w końcu dłoń - dotykająca, prowokująca widzów do zabawy, razem z nimi tańcząca, by za chwilę wsiąść na rower i popędzić przed siebie. Trupa idąc w głąb osiedla ciągnie za sobą liczną grupę widzów, a kiedy nadchodzi kres przedstawienia słychać westchnienia żalu, że to już koniec.
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.