Facebook Google+ Twitter

Zamojskie Lato Teatralne - w akcji młodzież

W ramach Lata Teatralnego odbywa się zawsze wiele imprez towarzyszących. Jedną z nich był występ młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Zamościu z musicalem "Nie Jesteś Sam".

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiMusical opowiada o codziennym życiu tych młodych ludzi. Akcja na przemian rozgrywa się obok szkoły i w miejscach znanych tylko młodzieży. Dialogi przeplatane piosenkami i tańcem mówią nam o przeżyciach uczniów, o ich radościach, smutkach, lękach. Poruszane są problemy braku komunikacji między młodzieżą a ich rodzicami czy nauczycielami.

Możemy obserwować rodzenie się pierwszych uczuć, ale mowa jest też o problemach i pokusach takich choćby, jak ćpanie i alkohol. Innym współczesnym aspektem poruszonym w spektaklu jest problem emigracji i tęsknoty za bliskimi, którzy musieli wyjechać za chlebem. Całość kończy się jednak optymistycznym przesłaniem, iż możliwa jest nić porozumienia, a świat nie jest taki zły, zwłaszcza jak ma się kilkanaście lat.

Bardzo dobre partie wokalne, dobra choreografia i dialogi nieźle wróżą na przyszłość tym młodym odtwórcom. A całość zgrabnie napisała i wyreżyserowała p. Katarzyna Beda. Na podkreślenie zasługuje też fakt, iż choreografię opracowała sama młodzież. Tak trzymać!
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.