Facebook Google+ Twitter

Zamojskie Lato Teatralne. Ze smokiem Kubą przygody

Zgodnie z tradycją Zamojskiego Lata Teatralnego przyszedł czas na spektakl dla dzieci. "Bajkę o smoku Kubie" wystawił Teatr A z Gliwic.

 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiTeatr A definiuje się jako offowy teatr religijny. Działają zawodowo od 1996 roku i mają w zanadrzu 17 autorskich premier. Grupa, która występowała już na festiwalach w całej Europie, stara się szukać uniwersalnego języka od ludowszczyzny poczynając do groteski, absurdu i ulicznego teatru włącznie.

"Bajka o smoku Kubie" to swoista dykteryjka, zresztą nie tylko dla dzieci. Opowiada o rzeczy niesłychanej w dzisiejszych czasach, bo o dobrodusznym smoku. Wydawałoby się, że takowych dziwolągów już nie ma, ale od czego jest bajka. Smok, który nijak nie chce być zły, śpiewa, żartuje, składa mieszkańcom życzenia, pomaga w codziennych sprawach. A kiedy wybucha wojna i wszyscy w popłochu uciekają z królestwa, on jeden ratuje dwie księżniczki.

Przecudnie opowiedziana historia o tym, że we współczesnym świecie i swoistym "wyścigu szczurów" trzeba zawsze być sobą, trzeba sobie pomagać, i że są rzeczy ważniejsze od własnego ego. Zgrabnie opowiedziana historia przypadła myślę do gustu nie tylko dzieciom , ale również dorosłym, o czym zresztą świadczyły długo nie milknące oklaski.
 / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.