Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27179 miejsce

Zamość Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zawitała w tym roku do Zamościa. O znaczeniu daru krwi przekonywać nikogo nie trzeba. A szczególnie teraz krew jest bardzo potrzebna. Wakacje to okres, w którym rośnie na nią zapotrzebowanie, a dawców jest mniej. Stad wziął się pomysł pozyskiwania krwi w "krwiobusach", które docierają do wybranych miast w całej Polsce. W tym roku akcję wspiera Kayah.

 / Fot. Tadeusz KowalskiW pierwszym etapie akcji mobilne punkty poboru krwi z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przybędą do 19 znanych miejscowości w całej Polsce. W tym roku akcja rozpoczęła się 10 lipca w Ustce, a zakończy się 24 sierpnia w Międzyzdrojach. We wrześniu akcja zawita do 12 największych miast w Polsce.

 / Fot. Tadeusz KowalskiBankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana jest po raz piąty. W ubiegłym roku włączyło się do niej ponad 1300 osób, którzy oddali 577 litrów krwi. Łącznie w czterech edycjach akcji uzyskano ponad 900 l krwi. Organizatorem akcji jest PKO BP i Narodowe Centrum Krwi. W 2011 r. krew oddało ponad 625 tys. Polaków.

 / Fot. Tadeusz KowalskiAkcji towarzyszą miasteczka zdrowia, w których można skorzystać z porad medycznych czy obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego Są też prowadzone zajęcia edukacyjne dla dzieci. Tak też było i w Zamościu na Rynku Solnym. Dr Elżbieta Tatarska, kierownik zamojskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, była z przebiegu akcji zadowolona. "Biorąc pod uwagę okres wakacji, ale też i porę dnia akcja przebiega u nas bardzo dobrze. Niemal na półmetku uzyskaliśmy krew już od 25 osób" - powiedziała W24 dr Tatarska.

 / Fot. Tadeusz KowalskiPrzypomnijmy, kto może oddać krew:
- osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kg, a temperatura ciała nie przekracza 37 stopni C,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krystian
  • Krystian
  • 31.07.2012 08:11

Byłem i oddałem krew. Cudowni ludzi, można pogadać i przyczynić się do czegoś dobrego. Mam nadzieję, że za rok też autobus do nas zawita. Bardzo dobra akcja NCK i PKO BP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.