Facebook Google+ Twitter

Zamość: Idziesz do lekarza? Weź pieniądze na opłatę parkingową

Płatne parkingi w centrum miasta to nic nowego. Nowością natomiast jest płatny parking pod zamojskim szpitalem „papieskim”.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Szpital_jpII_zamo%C5%9B%C4%87.JPGZasady są proste: samochód na szpitalnym terenie może stać bezpłatnie tylko 15 minut. Za godzinę postoju trzeba zapłacić 3 zł. Kolejno za 2h - 6 zł, 3h - 9 zł, 4 - 24h możesz liczyć na zniżkę do kwoty 15 zł. Wjazd i wyjazd rejestrowany jest przez system elektroniczny.
Pracownicy mają płacić miesięczny abonament nie więcej niż 10 zł. Wydzielono 30 bezpłatnych miejsc parkingowych od ulicy Hrubieszowskiej.

Przypomnijmy, że Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu wydzierżawił na 5 lat Przedsiębiorstwu Przewozowo-Handlowemu z Jarosławca trzyipółhektarowy obszar w obrębie szpitala jeszcze w kwietniu br. Dzierżawca zobowiązany jest zapłacić 43 920 zł brutto miesięcznie z racji najmu. Służba zdrowia wciąż poszukuje pieniędzy.

A społeczeństwo?
- Kalkulacja jest prosta – chyba ktoś to wcześniej dobrze przemyślał. Żeby dostać się do specjalisty, trzeba czekać kilka miesięcy, a później długie godziny stać w kolejkach. Do tej pory czytałem spokojnie gazetę, a teraz będę liczył drobne i nerwowo spoglądał na zegarek, czy wartość mojego samochodu nie przekroczy ceny, jaką zapłacę za parking - żartuje pan Jan z Zawady.

Dla porównania, jeżeli zaparkujesz pod Powiatowym Szpitalem w Zakopanem i postój nie przekroczy godziny zapłacisz złotówkę, gdy przekroczy - 2 zł i tą samą kwotę za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Co za bzdura... Wyzysk na każdym kroku. Nawet w szpitalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba tak wszędzie już jest;) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.