Facebook Google+ Twitter

Zamość: Jazz i poezja na weekend

W piątek 27 maja rozpoczynają się dwie znaczące imprezy: Leśmianowska Ulica Poetycka i 29 Festiwal Jazz na Kresach.

"Ptaszyn" - Jazz na Kresach 2010 / Fot. Tadeusz Kowalski[b]Leśmianowska Ulica Poetycka[b] rozpocznie się od ulicznego happeningu. W mieście można będzie znaleźć kapelusze z cytatami pisarzy (przewidziano nagrody). Następnie o godz. 18 w zamojskiej synagodze odbędzie się promocja Dzieł Wszystkich Bolesława Leśmiana. Zaprezentują je: Eliza Leszczyńska - Pieniak, Natalia Rzeźniak i Piotr Johaniuk, z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu Ewy Gajewskiej oraz uczniów PSM w Zamościu, z klasy wiolonczeli Piotra Pieniaka.
28 maja o godz. 16.00 w plenerowym koncercie na Rynku Wodnym wystąpią zespoły kameralne Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu. Baśń Och! opowie i wyśpiewa Jurij Tokar, a Dzieci z Bulerbyn będą przedstawiać Przemek Buksiński i Łukasz Jemioła. Sztuki magiczne pokaże iluzjonista Igor Lewandowski.

"Ptaszyn" - Jazz na Kresach 2010 / Fot. Tadeusz Kowalski29 maja na Rynku Wodnym o godz. 16.00 odbędzie się podsumowanie konkursu Wiersze do sztambucha wuja Tarabuka, zaś w Kazamacie o godz.17.00 wystawione będą "Opowieści niesamowite" - kryptyk wg A.E. Poe w wykonaniu Teatru u Przyjaciół z Poznania oraz spektakl z dreszczykiem fantastycznych opowieści A.E. Poe. Imprezę zakończy na Rynku Solnym o godz. 21.00 inscenizacja baśni Bolesława Leśmiana "Przygody Sindbada Żeglarza".

Leśmianowska Ulica Poetycka / Fot. Tadeusz Kowalski[b]29 Festiwal "Jazz na kresach"[b]
Program, jak zwykle, przedstawia się znakomicie. 27 maja w piątek o godz. 19.00 na Rynku Wielkim wystąpi Ocieplenie Globalne, następnie o godz. 20.30 w Jazz Klubie Kosz zagra Eryk Kulm Quintet i Jazz Band Ball Orchestra a wszystko zakończy jam session.

28 maja w sobotę o godz. 19.00 na Rynku Wielkim wystąpi Leliwa Jazz Band, a o godz. 20.30 w Jazz Klubie Kosz zagra Ocieplenie Globalne, RGG i Jan „Ptaszyn” Wróblewski. Na zakończenie
oczywiście jam session.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.