Facebook Google+ Twitter

Zamość: Mellerowie promowali "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji"

W Książnicy Zamojskiej odbyło się spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem, dziennikarską parą od lat zakochaną w Gruzji, autorami książki pt. "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji".

 / Fot. Tadeusz KowalskiW książce tej Mellerowie zabierają czytelnika w fascynującą podróż po Gruzji. Opowiadają o spotkaniach z ludźmi, często ich przyjaciółmi, o niezwykłej gruzińskiej gościnności, obyczajach, kulturze, ale też i wydarzeniach dramatycznych.

Gaumardżos to po gruzińsku "zwyciężaj", ale też i "na zdrowie", i trzeba przyznać tytuł ten znakomicie oddaje gruziński charakter. A na napisanie książki namówił autorów jej wydawca. Mellerowie od lat są w Gruzji zakochani, do tego stopnia, że swój ślub wzięli właśnie tam.

Okładka książki / Fot. Tadeusz KowalskiOboje z wielką swadą i fascynacją opowiadali o swoich przeżyciach i doświadczeniach związanych z Gruzją, często niewiarygodnych wręcz przygodach, ale co pewne prawdziwych, przytaczając przy tym wiele anegdot. Jacy są Gruzini? Przede wszystkim niezwykle otwarci, a przyjmowanie gości i ich upijanie to niemal sport narodowy. Czas w Gruzji płynie zresztą zupełnie inaczej. Tam nikt się nie śpieszy. Uczty z reguły nie kończą się jednego dnia, a wielogłosowe śpiewy podczas nich brzmią genialnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.