Facebook Google+ Twitter

Zamość miastem kinomanów. Zapowiedź 12. Letniego Festiwalu Filmowego

Od 12 do 18 sierpnia Zamość będzie gościł kinomanów. Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" organizuje dwunasty już Letni Festiwal Filmowy. W tym roku jest wyjątkowy, gdyż zbiega się z pierwszymi urodzinami nowego kina w Zamościu.

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu / Fot. Tadeusz KowalskiZnany jest już program festiwalu. Oprócz projekcji w nowej siedzibie kina, odbędą się też projekcje plenerowe na Rynku Wielkim. Bilety są w wyjątkowo atrakcynych cenach: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy, a karnety na wszystkie filmy kosztują 50 zł. Na projekcje plenerowe wstęp jest bezpłatny. Przewidziane są też niepodzianki.

Organizatorzy zaprezentują 36 filmów w pięciu różnorodnych cyklach programowych. Dzieci będą mogły obejrzeć swoje ulubione bajki w ramach cyklu "Lato z Se-ma-for-em", z udziałem animatora. Dla milusińskich trwa też konkurs: należy narysować albo namalować swojego ulubionego bohatera filmowego i przynieść 13. sierpnia przed pierwszym seansem dla dzieci.

Czytaj także: Przewodnik po letnich przeglądach i festiwalach filmowych

Formą przypomnienia największych osiągnięć polskiej kinematografii będzie projekcja „Kino RP", w trakcie której zostanie wyświetlony film Sanatorium pod Klepsydrą W. Hasa. W cyklu „Festiwalowe rekomendacje" znajdą się filmy nagradzane na festiwalach, m.in. „Jak zostać królem", „Młyn i krzyż", czy „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski" oraz „Essential Kipling". Będzie też coś dla koneserów, czyli cykl „Dyskusyjny Klub Filmowy poleca" z „Karen płacze w autobusie", „Anioł nad morzem" i „Melancholią". W programie znajdą się również filmy rekomendowane przez Sieć Kin Studyjnych.

W ramach festiwalu odbędą się spotkania autorskie i prelekcje. W tym roku zaproszenie na imprezę przyjęli: Konrad Sawicki, Andrzej Kołodyński, Wojciech Kałużyński, Łukasz Maciejewski, Piotr Kotowski, Seweryn Kuśmierczyk oraz Rafał Rozmus.

Podczas jednej projekcji zagra na żywo Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod batutą kompozytora muzyki Rafała Rozmusa. Ich koncert ma towarzyszyć arcydziełu kina niemego "Portier z hotelu Atlantic" Friedricha W. Murnaua.

Tablica pamiątkowa na kamienicy, w której mieszkał Leon Z. Stroiński / Fot. Tadeusz Kowalski15 sierpnia odbędzie się specjalna projekcja filmu Hanny Etemadi "Slady-Leon Zdzisław Stroiński". L. Z. Stroiński to poeta pokolenia Kolumbów, w młodości związany z Zamościem, warszawski powstaniec. 16. sierpnia przypada 67. rocznica jego tragicznej śmierci w powstaniu. Na projekcję wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.