Zamość: Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. Wyniki

Na zakończonych w Zamościu Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie rozdano medale. 141 łuczników i łuczniczek z 35 klubów startowało w strzelaniu indywidualnym, drużynowym, mikstach, strzelaniu IOR FITA i strzelaniu z łuków bloczkowych. Rozegrano tez strzelanie specjalne do słonecznika.

/ Fot. Tadeusz kowalskiW klasyfikacji generalnej juniorów zwyciężył Kacper Sierakowski (UKS Nowy Marymont Warszawa) przed Pawłem Marcem (UKS Talent Wrocław) i Maciejem Fałdzińskim (KS Stella Kielce). Najlepszy z zawodników gospodarzy KS Agros Zamość był Oskar Bernat, który zajął 24. miejsce, Wojciech Kozik był 34., a Adrian Grela 46. Sklasyfikowano 65. zawodników.

Klasyfikację generalną juniorek wygrała Klaudia Kleszcz przed Pauliną Tyszko, obie z UKS Nowy Marymont Warszawa. Trzecia była Joanna Gorczyca z ŁKS Radom. Startowały dwie zawodniczki Agrosu Zamość. Katarzyna Kłoda była 18., Iwona Rękas 50. na 65 sklasyfikowanych łuczniczek.

W czerwonym stroju Kacper Sierakowski, mistrz Polski juniorów. / Fot. Tadeusz KowalskiW strzelaniu juniorów IOR FITA zwyciężył Kacper Sierakowski (UKS Nowy Marymont Warszawa), który w bezpośrednim pojedynku wygrał z Maciejem Fałdzińskim (KS Stella Kielce). Trzecie miejsce zajął Paweł Marzec (UKS Talent Wrocław), wygrywając ze swoim klubowym kolegą Dawidem Malickim.
 / Fot. Tadeusz KowalskiStrzelanie juniorek IOR FITA wygrała Paulina Tyszko (UKS Nowy Marymont Warszawa), przed Anną Huk (UKS Talent Wrocław), Zuzanną Ćwiklińską (UKS Huba Białystok) i Mileną Barakońską (KS Obuwnik Prudnik).
W mikstach zwyciężyli zawodnicy KS Obuwnika Prudnik Maciej Siekierski i Milena Barakońska, przed Kacprem Sierakowskim i Klaudią Kleszcz z UKS Nowy Marymont Warszawa. Trzecia była para KS Stalli Kielce I w składzie Maciej Fałdziński i Dominika Pizulska. Oskar Berbnat i Katarzyna Kłoda z KS Agros Zamość zajęli 11 miejsce na 16 startujących mikstów.
 / Fot. Tadeusz KowalskiW klasyfikacji drużynowej juniorek zwyciężył UKS Nowy Marymont Warszawa przed ŁKS Łucznik Żywiec i ŁKS Jar Kielnarowa. Drużynową klasyfikację juniorów wygrał UKS Talent Wrocław, przed ŁKS Łucznik Żywiec i KS Stellą Kielce. Juniorzy KS Agros Zamość rywalizację zakończyli na 10. miejscu.
W konkurencji łuków bloczkowych zwyciężył Wojciech Szwajcowski z UKS Wyspiański Kraków. Drugi był Bartosz Gorczyca z OSŁ Strzelec Legnica, trzeci Wiktor Walas z MGKIS Dobczyce. Wśród juniorek najlepsza była Katarzyna Szałańska z OSŁ Strzelec Legnica. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zarzycka, trzecie Magdalena Olesek (obie MGKIS Dobczyce).