Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29148 miejsce

Zamość: Rekord Polski w masowej grze w szachy ustanowiony!

3 czerwca 2011 r. w samo południe w zamojskiej Galerii Twierdza przystąpiono do ustanowienia rekordu Polski w grze w szachy. Mogli grać wszyscy, od przedszkolaka do sędziwego starca. W sumie do gry przystąpiło 325 osób. Rekord został ustanowiony.

szachy / Fot. Tadeusz KowalskiCertyfikat ustanowienia rekordu / Fot. Tadeusz KowalskiOrganizatorem tych niecodziennych zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu Klubu Szachowego Twierdza Zamość i Galerii Twierdza, a pod patronatem Prezydenta Miasta Zamościa i Polskiego Związku Szachowego. Koordynatorem i zatwierdzającym rekord był p. Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych z siedzibą w Rabce.

Imprezę rozpoczęły występy zespołu tańca "Raptis", działającego przy MDK w Zamościu. W tym czasie szachiści przygotowywali się do rozgrywki. Punktualnie o 12 rozpoczęto grę, która miała trwać 30 minut. Mimo trudnych warunków, pod czujnym okiem koordynatora, do gry przystąpiło 325 szachistów. Bicie rekordu wspomogli nawet osadzeni w ZK w Zamościu, którzy w liczbie osiemnastu przystąpili do gry. Po pół godzinie wszystko było jasne. Rekord został ustanowiony, na którą to okoliczność organizatorzy otrzymali stosowny certyfikat.
Warunki były trudne / Fot. Tadeusz KowalskiStanisław Dziuba - ojciec jedynego w woj. lubelskim arcymistrza / Fot. Tadeusz KowalskiPrzyszły całe rodziny / Fot. Tadeusz KowalskiGrali młodzi i starsi / Fot. Tadeusz KowalskiByło nad czym myśleć / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jerzy kot
  • jerzy kot
  • 25.06.2011 07:36

Już informowałem, ze rekord został ustanowiony w Radomiu w 2007 roku 1 czerwca, a grało wówczas 925 osób, zatem jeszcze troche cierpliwości i starannosci. rekor swiata Meksyk ponad 14 tysięcy szachistów

Komentarz został ukrytyrozwiń
St Zawadzki
  • St Zawadzki
  • 07.06.2011 14:33

Ładnie, fajnie, ale do rekordu brakuje kilkaset osób (700 osób grało w Warszawie w Memoriale Gawlikowskiego)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szachista
  • Szachista
  • 06.06.2011 17:01

Jaki rekord Polski?? Chyba rekord Zamościa. To jakaś bzdura. W Polsce regularnie są turnieje w których gra >400 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwie królewska gra potraktowana jak należy.
Gratuluję ustanowienia rekordu.
Gdybym mieszkał bliżej, też wziąłbym udział. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.