Facebook Google+ Twitter

Zamość. W "Owcy Całej" na bluesowo. Koncert Adamczuk Blues Band

Rozkręca się nam "Owca Cała", czyli wege bar, galeria i miejsce artystycznych spotkań w Zamościu. Tym razem wystąpił miejscowy zespół Adamczuk Blues Band. I ci co przyszli, nie powinni mieć powodów do narzekań. Było bajecznie bluesowo.

Od lewej: Arek "Dzięcioł" Adamczuk, Przemek Adamczuk, Paweł Nowak, Albert Wiatrzyk / Fot. Tadeusz KowalskiTrzon zespołu stanowią bracia Przemek i Arek Adamczukowie. Charyzmatyczny gitarzysta Arek "Dzięcioł" Adamczuk nadaje brzmienie, a w zestawieniu z bratem Przemkiem, który rewelacyjnie gra na harmonijce ustnej i również śpiewa, daje to naprawdę znakomity efekt. Tym razem zespół zagrał w konfiguracji z gitarzystą basowym Albertem Wiatrzykiem i perkusistą Pawłem Nowakiem.

I trzeba przyznać, że wykonali kawał dobrej bluesowej "roboty". Chłopcy zagrali kilka znanych standardów, oraz własne kompozycje, nie brakowało też rozbudowanych improwizacji i solówek. Publika miarowo falowała, co było najlepszym odzwierciedleniem ich stanu ducha.

Arek Adamczuk - gitara / Fot. Tadeusz KowalskiZespół współpracuje tez z innymi, znanymi muzykami z Zamościa, m.in. z basistami Krzysztofem Nowakiem i Markiem Skórką, czy z keyboardzistą Tadeuszem Pękaczem. Grają nie tylko bluesa, chociaż ten właśnie gatunek najbardziej im "leży", ocierają się też o rocka, a nawet soul. Obecnie pracują nad materiałem na pierwszą swoją płytę. I z całego serca życzę im powodzenia.
Trzeba też podkreślić coraz bardziej znacząca rolę właściciela "Owcy Całej" Wojtka Olszewskiego, którego "przystań" w Nowej Bramie Lubelskiej, staje się znaczącym punktem na artystycznej mapie Zamościa. I nie idzie on na komercję, ale stara sie zapewnić bardziej ambitny, a może nawet niszowy repertuar, popierając przy tym miejscowych artystów. A już 11 listopada następna impreza, tym razem Wolfgang Spyra, znakomity niemiecki muzyk tworzący ambient.

Utworów zespołu Adamczuk Blues Band można posłuchać na stronie:
http://www.myspace.com/adamczukblues
Basista Albert Wiatrzyk / Fot. Tadeusz KowalskiPrzemek Adamczuk - harmonijka ustna i vocal / Fot. Tadeusz KowalskiPaweł Nowak - perkusja / Fot. Tadeusz Kowalski
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trochę daleko mam, ale zamojskiej publiczności winszuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.