Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11510 miejsce

Zamość - Wielojęzyczne Miasto Idealne

Luknij fader przez łindoł jak te bojsy się fajtują na tej stricie - polski, angielski a może gwara śląska? Te i inne ciekawostki językowe poznali uczestnicy Europejskiego Dnia Języków, 23 września br. w Zamościu.

Europejski Dzień Języków - wielki start / Fot. Tomasz SzczyrbaLuknij fader przez łindoł jak te bojsy się fajtują na tej stricie - polski, angielski a może gwara śląska? Te i inne ciekawostki językowe poznali uczestnicy Europejskiego Dnia Języków, 23 września br. Organizatorami tego święta wielojęzyczności były Stowarzyszenie "Projekt-Europa", CIE Europe Direct oraz Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Multlingual Ideal City, Europejski Dzień Języków jest świętem wielojęzyczności. Natomiast miasto Zamość doskonałym przykładem wielokulturowości. - Stąd narodził się pomysł realizacji w Zamościu projektu pod nazwą Multilingual Ideal City (Wielojęzyczne Miasto Idealne), łączącego w sobie obie idee – mówi Barbara Kolbus ze Stowarzyszenia Projekt - Europa.
- Warto uczyć się języków obcych, nawet bardzo unikalnych. Mogą one otworzyć drzwi ciekawej kariery zawodowej - podkreślał podczas spotkania Marcin Ziniewicz, Konsul RP we Lwowie, który opowiadał o swoich fascynacjach językiem ukraińskim, pracy w konsulacie, ciekawych przypadkach jakie go spotkały a wynikały z niuansów językowych. Konsul interesuje się językiem serbołużyckim, który pokrewny jest językowi polskiemu, czeskiemu oraz słowackiemu.

Na zdjęciu: uczniowie oraz Marcin Ziniewicz, Konsul RP we Lwowie, dr Bogusław Klimczuk, dziekan w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu / Fot. Barbara KolbusFurorę wśród uczniów wywołała prezentacja kowboja z Teksasu - Ronalda Craig’a, lektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Dzięki niemu uczniowie mieli możliwość poznania ogromniej liczby dialektów języka angielskiego spotykanych w Ameryce.

Ciekawostki kulturowe i językowe Wielkiej Brytanii zaprezentowały Agnieszka Krzanowska oraz Magdalena Sagan. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki jest najdłuższy wyraz w języku angielskim (pnumoultramicroscopicsilicovulcanocanosis), że litera „e” jest najczęściej stosowana, a także, że wyraz „set” tworzy najwięcej konstelacji z innymi wyrazami i czym tak naprawdę jest Ponglish. Język, kulturę i odrobinę historii Niemiec w telegraficznym skrócie przedstawiła Agata Słowik, lektor języka niemieckiego. I jak się okazuje do niemieckiego karnawału zostało nam już niewiele czasu, bo zaczyna się 11 listopada o godz. 11.11.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

rhnhekusn
  • rhnhekusn
  • 13.07.2011 20:53

yFJGwa <a href="http://abcxdpermtoy.com/">abcxdpermtoy</a>, [url=http://lhityabtodnv.com/]lhityabtodnv[/url], [link=http://dpcyxdsmspfq.com/]dpcyxdsmspfq[/link], http://jkeciemqkkcf.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poznałem troszeczkę tę wielokulturowość wschodniej Polski. Jest to ciekawe i wciągające zjawisko, ale musimy pamiętać o tym, że "Polacy nie gęsi swój język mają", ale go nie znają.
Niektórzy mówiom, że znajom, ale go nie rozumiom. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS Języki obce są bardzo fajne ale należy pamiętać, żeby najpierw porządnie poznać swój własny polski język.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Multlingual Ideal City, Europejski Dzień Języków jest świętem wielojęzyczności. Natomiast miasto Zamość doskonałym przykładem wielokulturowości. - Stąd narodził się pomysł realizacji w Zamościu projektu pod nazwą Multilingual Ideal City (Wielojęzyczne Miasto Idealne), łączącego w sobie obie idee &#8211; mówi Barbara Kolbus ze Stowarzyszenia Projekt - Europa. "

autor tekstu: Barbara Kolbus

lol

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.