Facebook Google+ Twitter

Zamość: XVII Jarmark Hetmański

Od 4 do 5 czerwca odbędzie się w Zamościu Jarmark Hetmański, tym razem pod hasłami: Festiwal Produktu Lokalnego "Smaki Zamościa i Roztocza", Widowisko Historyczne "Szturm Twierdzy Zamość" A.D 1656 - Legenda Stołu Szwedzkiego.

Oficjalny plakat Jarmarku / Fot. Tadeusz KowalskiProgram tegorocznego Jarmarku przedstawia się niezwykle atrakcyjnie. Uwerturą będzie pokaz plenerowy filmu "Potop" już w piątek 3 czerwca, w Fosie Bastionu VII.

Przez następne dwa dni na Rynku Wielkim, Rynku Solnym i fosach zobaczymy m.in. prezentację potraw konkursowych, targi sztuki ludowej, targi kolekcjonerskie, kiermasze rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, promocję firm, instytucji i stowarzyszeń, pokazy ginących zawodów.

Brama Lubelska / Fot. Tadeusz KowalskiNie zabraknie oczywiście występów artystycznych. Będą miejscowe zespoły, a także z Ukrainy, a nawet z Korei. Drugą odsłonę Jarmarku stanowić będzie rekonstrukcja bitwy wojsk polskich i szwedzkich na przedpolu twierdzy. Zwycięzca jest co prawda z góry znany, Szwedzi wszak w czasie potopu zamojskiej twierdzy nie zdobyli. Nie mniej inscenizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Ze szczegółowym programem można się zapoznać na stronie Zamojskiego Domu Kultury (www.zdk.zamosc.pl).

Jeden z obrońców Twierdzy / Fot. Tadeusz Kowalski

Czytaj też: Stół... zamojski? Legenda o tym, jak powstał "szwedzki stół"


Byłeś w pobliżu? Masz zdjęcia? Prześlij do Wiadomości24!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.