Facebook Google+ Twitter

Zamość: XVII Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm"

Od 24 lutego do 1 marca odbywać się będą w Zamościu XVII Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Filmowe prezentacje oraz wykłady poświęcone są w tym roku problematyce życia i śmierci, z punktu widzenia religii monoteistycznych oraz ludzi niewierzących.

 / Fot. plakat SacrofilmuMyślą przewodnią Sacrofilmu jest w tym roku encyklika Jana Pawła II "Evangelium vitae". Swoje przemyśleniania o życiu i śmierci przedstawi grono znamienitych gości: Feliks Falk, Krzysztof Zanussi, Dagmara Drzazga, Rafał Wieczyński. Obecni będą przedstawiciele Festiwalu filmowego – „Popoli e religioni” z Terni (Włochy) i „MFF Pokój i pojednanie” - z La Salette (Francja).
Honorowy patronat nad Sacrofilmem sprawują: ks. bp Mariusz Leszczyński – Administrator Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, reżyser - prof. Krzysztof Zanussi, Marcin Zamoyski – Prezydent Miasta Zamościa oraz dr Jan Andreasik –rektor WSZiA w Zamościu.

Sacrofilm rozpocznie w dniu 24 lutego koncert Joszko Brody z zespołem pt. "Jałmużna postna". W kolejnych szesciu dniach będziemy mogli obejrzeć dziewięć filmów m.in. irańskiego kandydata do Oscara "Rozstanie" czy "Habemus papam - mamy papieża". Projekcji filmów towarzyszyć będą spotkania z twórcami.
Krzysztof Zanussi / Fot. Michal Manas/wikimedia/CC-BY-2.5W auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu można będzie wysłuchać wykładów m.in. "Życie i śmierć w islamie", "O życiu i śmierci w myśli filozoficznej" czy "O życiu i śmierci" - wykład Krzysztofa Zanussiego, który od początku patronuje Sacrofilmowi.

Organizatorami Sacrofilmu są: Centrum Kultury Filmowej w Zamościu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, parafia p.w. św. Antoniego w Dyniskach. Dyrektorem MDFR Sacrofilm jest ks. Wiesław Mokrzycki.
Szczegółowy program XVII Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm można znaleźć na stronie: sacrofilm.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.