Facebook Google+ Twitter

Zamów płytę za darmo. Lub zapłać, jeśli ruszy Cię sumienie

Wydawnictwo FDM zdecydowało się rozdać płyty artystów z którymi współpracuje. To gest protestu przeciwko polskiemu i światowemu rynkowi muzycznemu. Jeżeli uznasz, że cena 0 zł jest niewłaściwa, możesz zapłacić ile chcesz.

 / Fot. http://www.fdm.net.pl/esklep.htmDo tak rozpaczliwej, lecz zarazem odważnej decyzji zmusiła wydawnictwo komercjalizacja i deprecjacja wartości muzyki w Polsce i na świecie.

- Rozdanie całego nakładu nagrań symbolizuje nasze wyzwolone od materializmu podejście do sztuki oraz fakt, iż stawiamy przekazywanie swojej treści fanom muzyki, na pierwszym miejscu.

W czasach, w których nie będąc potentatami w dziedzinie chłamu, nie jesteśmy w stanie liczyć na pomoc od "tych z góry". W czasach, w których wyrazy niezależne, niekomercyjne, wolne od korupcji i układów, są synonimami wyrazów biedne, niezauważalne, słabe i gówniane - czytamy w komunikacie na stronie wydawnictwa FDM.

Akcję "Muzyka bez ceny" poparli członkowie takich zespołów jak: Myslovitz, The Cuffs, Ex-SCHIZMA, Totalsound, Hatifnats, Zerova, New Century Classics czy Popo.

Jako pierwsze do rozdania zostały przeznaczone płyty zespołów New Century Classics, Zerova i Popo. Zamawiać można od dziś na stronie e-sklepu wydawnictwa. Płyty będą również rozdawane na koncertach wyżej wymienionych zespołów. Cena za płyty to okrągłe 0 zł, lecz właściwie możesz zapłacić ile uznasz za stosowne.

Przeczytaj więcej o akcji "Muzyka bez ceny" na stronie wydawnictwa FDM.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Płytę zamówiłem w pierwszych dniach marca. Wtedy też pieniądze zostały zaksięgowane na koncie. Do tej pory płyty mi nie przysłali. I pewnie NIE PRZYŚLĘ, bo przez ostatnie dwa miesiące wielokrotnie pisałem maile do nich a raz nawet zadzwoniłem do FDM. Jakaś pani powiedziała wtedy, że właściciela nie ma a dokładnie dwie minutki potem on napisał mi maila, że płyta zostanie wysłana jakoś po Wielkanocy. Oczywiście nie zrobiono tego.

Ostatnio nawet powiedziałem, żeby zwrócili mi pieniądze na konto. Nawet nie odpisali.

Żałosne i żenujące.

Gdyby ktoś się zainteresował tym tematem i tym nieuczciwym wydawnictwem to jestem do dyspozycji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie układy na rynku muzycznym decydują, że słuchacz kupuje taką a nie inną muzykę. Prawdziwy fan muzyki tej, nazwijmy to mniej komercyjnej i tak dotrze do nowości swoich ulubionych wykonawców. To jednak za mało, aby płyta odniosła marketingowy sukces, potrzebna jest jeszcze odpowiednia promocja, bez której obecnie trudno sprzedać cokolwiek. Firma FDM robi błąd twierdząc, że ich płyty nie sprzedały się tylko dlatego, że wyparł je wszechobecny, komercyjny chłam i układ na rynku muzycznym. Nie sprzedały się dlatego, że być może ta muzyka nie trafiła do odpowiednich odbiorców z dwóch względów: albo płyty były słabe, mało ciekawe, albo firma wydawnicza nieodpowiednio przeprowadziła ich promocję. Takie są niestety prawa rynku i za to nie można winić nikogo, a już na pewno nie nabywców tzw. "chłamu", którzy kupują taką muzykę głównie dlatego, że po prostu ona im się podoba, a o gustach nie powinno się dyskutować.
Uważam również, że rozdawanie przez FDM płyt "za darmo", to w pewnym sensie komercyjny zabieg, mający na celu zminimalizowanie strat. Płyta jest za darmo, to fakt, wysyłka jej kosztuje 4zł. Myślę, że wielu nabywców do tych 4zł. dorzuci też jakąś kwotę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

no no ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.