Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8490 miejsce

Zamów sobie modlitwę przez internet

Polskie zakonnice chcą służyć społeczeństwu. Będą się modlić w intencji spełnienia życzeń bożonarodzeniowych. Każdy pragnący spełnienia składanych życzeń, może liczyć na modlitewne wsparcie.

 / Fot. www.diecezja.tarnow.plTrzy polskie zakony klauzurowe (czyli takie w których siostry nie mają prawa wyjść poza mury klasztoru, a osoby świeckie nie maja do niego wstępu) chcą pomagać ludziom za pomocą internetu.
Siostry z Zakliczyna koło Tarnowa, karmelitanki ze Szczecina i klaryski-kapucynki z Krakowa uruchomiły portal - Modlitewne SOS, za pośrednictwem którego można wysyłać prośby o spełnianie się życzeń bożonarodzeniowych oraz w każdej innej intencji. Na stronie diecezji tarnowskiej znajduje się formularz, który umożliwia wysłanie swoich próśb. Należy w nim wpisać imię, adres e-mail oraz treść swoich intencji, a następnie nacisnąć "Proszę o modlitwę". Po jakimś czasie otrzymamy maila zwrotnego z potwierdzeniem otrzymania prośby oraz informacjami o terminie i formie modlitwy.

Taka forma pomocy jest nieodpłatna, a siostry informują jedynie o możliwości wsparcia zakonu w formie opisanej na stronie Zgromadzenia Sióstr Bernardynek. Modlitewne SOS umożliwia również przeglądanie archiwalnych intencji.
Taką sama funkcję pełni Skrzynka Intencji dostępna na portalu mateusz.pl, obsługiwanego przez o. Andrzeja Jędrzejewskiego, który przekazuje prośby Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek ze Szczecina.

Portal katolik.pl umożliwia natomiast wysłanie swojej intencji do zgromadzenia Sióstr Klarysek Kapucynek z Krakowa. Siostry zapewniają, że regularnie odbierają skrzynką mailową, a następnie modlą się w czasie eucharystii, przyjmują w konkretnych intencjach komunie święte, ofiarują także modlitwę brewiarzową, różaniec i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Oprócz tego codziennie o godzinie 12.30 siostry odmawiają modlitwę "Zdrowaś Maryjo" i wezwania ku czci świętych w zamawianych intencjach. Zgromadzenie gwarantuje anonimowość i umożliwia zrezygnowanie z publikacji wysłanych próśb w internecie. / Fot. www.katolik.pl

Niektóre zgromadzenia specjalizują się w modlitwach w konkretnych intencjach. Zgromadzenie Sióstr Boremeuszek z Katowic prowadzi specjalną skrzynkę intencyjną dla maturzystów i wszystkich innych zdających różne egzaminy. Akcja pod hasłem "Parasol modlitewny" cieszy sie bardzo dużym zainteresowaniem, a chętni do modlitewnej opieki zgłaszają sie drogą telefoniczną, mailową lub przez Gadu - Gadu. Każdemu zainteresowanemu przydzielona jest siostra, która codziennie modli się w intencji pomyślnego zdania egzaminów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Adam Brochocki
 • Adam Brochocki
 • 22.09.2012 18:48

Prosze o modlitwe za moją żone Kasie by porzuciła swoje 3 nałogi:picia,palenia i przeklinania.Za Edka i jego mame i Andzie,sa alkoholikami.Za Darka,brata mojego i Zdzicha.Za dusze Jerzego Kuleja.Bóg zapłac!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia S
 • Kasia S
 • 06.09.2012 22:36

Bardzo proszę o modlitwę o znalezienie dobrej, dobrze płatnej pracy dla męża który wyjechał za granicę. o zdrowie dla Niego i cierpliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
matka
 • matka
 • 21.08.2012 23:28

Gorąco proszę o modlitwę o łaskę przemiany grzesznego życia mojej córki Wiolety i dobry wybór drogi życiowej dla niej, oraz uwolnienie się od złego człowieka i powrót do rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
 • Ona
 • 08.08.2012 22:18

Prosze o modlitwe i cudowne uzdrowienie moje i mamy oraz p.Joasi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
 • Katarzyna
 • 08.08.2012 22:14

Bardzo prosze o modlitwe w nastepujacych intencjach: 1)o uzdrowienie z chorob Eugenie i Katarzyne,o zdrowie dla Moniki i Marcina 2)o silna wiare dla nich 3 )o zgode i milosc w rodzinie 4)o utrzymanie przez Sad Apelacyjny w mocy sprawiedliwego, calego wyroku Sadu Okregowego 5) o uzyskanie bardzo potrzebnego mieszkania przez Katarzyne 6)o ochrone pewnej osoby przed mezem Katem 7)o dobrego meza dla Katarzyny,dla Moniki,dobra zone dla Marcina-sakramentalne zwiazki malzenskie dla nich oraz zdrowe potomstwo 8)o uwolnienie Ewy od lenistwa,zazdrosci,chciwosci 9) o opamietanie i nawrocenie dla Krzysztofa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
 • Anna
 • 29.07.2012 19:04

B proszę o modlitwę, aby Dobry Bóg był Łaskaw usunąć przeszkody,które są między Anną a Damianem na drodze do ich szczęścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
 • Ona
 • 05.07.2012 00:20

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Proszę o zdrowie i wytrwanie w szczerej miłości do mnie dla Pawła . Jeśli kocha prawdziwie, niech postara się to wyznać.

Bóg zapłać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maria
 • maria
 • 10.03.2012 21:58

Jezu Miłosierny pokornie proszę ulituj się nad Anną i Markiem. Pozwól by ponownie połączyły sie ich serca,ulecz zranienia,wzbudź wiarę i nadzieję.Jezu ufam Tobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jadwiga gromek
 • jadwiga gromek
 • 12.01.2012 14:22

Proszę o modlitwę za Anie. Aby miłosierny Bóg pocieszył ją w utrapieniu i przygnebieniu, że nikomu się nie podoba i nikt nie chce jej jako swojej przyjaciółki i dziewczyny. Boże pociesz, Boże wspomóż
prosi matka chrzestna

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edyta Chmielewska
 • Edyta Chmielewska
 • 16.12.2011 12:31

Proszę o modlitwę w Intencji mojego męża Janusza ,który wdał się w złe towarzystwo i w nałóg pijaństwa żona Edyta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.