Facebook Google+ Twitter

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała już blisko 100 podejrzanych!

Od kilku dni trwały czynności Żandarmerii Wojskowej. Śledztwo dotyczące kradzieży paliwa z wojskowych baz ogniskowało się głównie wokół jednostek z południa kraju. Dzisiaj poinformowano, że zatrzymanych jest już 97 osób (!).

Jeden z radiowozów Żandarmerii Wojskowej w Gdyni. wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. John Rambo PLOd kilku dni niepokoiła błyskawicznie rozprzestrzeniająca się wiadomość o Żandarmerii Wojskowej, która odwiedza kolejne jednostki wojskowe. Czynności w przeważającej mierze dotyczyły południowej części kraju. Powodem niecodziennych działań jest szeroko zakrojone śledztwo w sprawie kradzieży paliwa z wojskowych baz. Podejrzani to nie tylko wojskowi. Wśród zatrzymanych są też cywile.

Dzisiaj poinformowano, że zatrzymanych jest już 97 osób. Z tego wobec 7 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. To żołnierze, którym przedstawiono zarzuty, m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wykryto dwa związki przestępcze na terenach 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach i 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Grupy nie działały ze sobą w porozumieniu. Daje to wyobrażenie o skali śledztwa.

Wstępne szacunki pozwalają mówić, że paliwo jakie znikało z wojskowych baz może być niedoborem na co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Mamy do czynienia z kradzieżą paliwa - od wynoszenia kanistra benzyny za butelkę wódki po znacznie większe ilości paliwa - powiedział anonimowy rozmówca dla RMF24. Odzyskane do tej pory 30 tysięcy litrów lotniczego paliwa, to najprawdopodobniej niewielka część skradzionego mienia. Sprawcy będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i niedopełnienie obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Proceder został ujawniony przez żołnierzy z oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, którzy od kilku miesięcy prowadzili czynności w tej sprawie - oznajmił rzecznik prasowy Żandarmerii ppłk Marcin Wiącek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.